Црквата на Благол. Реверзибилна украдена свештеничка пастор украла везови од гулаб од грозје од гулаб

Црквата на Благол. Реверзибилна украдена свештеничка пастор украла везови од гулаб од грозје од гулаб

Достапно за вашата нарачка
DEN 1.33
Залиха:

100% полиестер. Увезени. Повлечете го затворањето. Само миење на рацете. Материјал : полиестер. Грижа за облека : миење на рака со ладна вода. IHS, грозје, Chalice, Bird of Peace Granidery, тродимензионално вез. Зелена едната страна црвена другата. Стотот може да се носи преку облека, алб, каскак, ​​буквар, далматик, вишок. 100% сосема нов пакет вклучуваат : 1 п.п. украдени (други артикли во сликите не се вклучени!) Целосна должина : околу 278 см/109 "Поради различни серии за производство, може да има отстапување од 2 ~ 3см. Заболените функции како значка на канцеларија да го обележи носителот како ракоположен свештенство. Исто така, може да функционира како крпа што славната личност ја користи за чистење на прирачник како дел од услугата. Од тие причини, украдената стана евхаристиска облека. Мора да има за католички посвојување!.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата