Cxdtbh Кинески кунг фу чај сет бел порцелан керамички чајник Мет зрак тенџере јапонско домаќинство на отворено патување гајван

Cxdtbh Кинески кунг фу чај сет бел порцелан керамички чајник Мет зрак тенџере јапонско домаќинство на отворено патување гајван

Достапно за вашата нарачка
DEN 5477.44
Залиха:

Можете да извадите чајни комплети, да ги однесете во секое време, каде било, да пиете дома, преносен и лесен за носење, прием во канцеларија. Ставете го чајот во тенџере, сервирајте го чајот, направете тенџере чај и запознајте пријатели со чај. Дизајн на очите на излезот на вода, дизајнот на рачката против лизгање и анти-скалинг, чашата за чај, убавата форма и фината изработка. Убавината на формата, занаетчиството, новото искуство на пиење чај од канцеларија за слободно време. Направете тенџере чај на сончево попладне, па дури и мирисот на дишење е толку свеж. Можете да извадите чајни комплети, да ги однесете во секое време, каде било, да пиете дома, преносен и лесен за носење, прием во канцеларија. Ставете го чајот во тенџере, сервирајте го чајот, направете тенџере чај и запознајте пријатели со чај. Дизајн на очите на излезот на вода, дизајнот на рачката против лизгање и анти-скалинг, чашата за чај, убавата форма и фината изработка. Убавината на формата, занаетчиството, новото искуство на пиење чај од канцеларија за слободно време. Направете тенџере чај на сончево попладне, па дури и мирисот на дишење е толку свеж. Можете да извадите чајни комплети, да ги однесете во секое време, каде било, да пиете дома, преносен и лесен за носење, прием за канцеларија. Поставете го чајот во тенџере, да му служите на чајот, да направите тенџере чај и да запознаете пријатели со чај. Дизајн на очите на излезот во вода, дизајнот на рачката против лизгање и анти-скалинг, чашата за чај, убавата форма и фината изработка. Убавината на формата, занаетчиството, новото искуство на канцеларијата за слободно време чај пиење тенџере тенџере тенџере тенџере од чај на сончево попладне, па дури и мирисот на дишење е толку свеж. Име на производи : чај сетматеријал : керамикази : како што гледаш : чајник*1/чаша чај*2/торба за патувања*1-тина Совети : Керамиката е чисто рачно изработена , и сите тие се обликувани на време. Во процесот на правење и отпуштање, неизбежно ќе има некои мали дефекти, како што се мали меурчиња, мали порцелански точки, мали црни дамки, нерамномерно застаклување, итн., Се во нормална категорија. Оние што го прифаќаат тоа, ве молиме купете го онолку колку што сакате! И има естетика и е лесно да се чисти. Ова е корисно за затегнување на лисја од чај.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата