Dell OptiPlex 3060 Микро Десктоп Компјутер Со Itel Core i3-8100T 3.1 GHz Quad-Core, 4GB RAM МЕМОРИЈА, 500GB HDD

Dell OptiPlex 3060 Микро Десктоп Компјутер Со Itel Core i3-8100T 3.1 GHz Quad-Core, 4GB RAM МЕМОРИЈА, 500GB HDD

Достапно за вашата нарачка
DEN 7632.00
Залиха:

Itel Core i3-8100 T четири јадро процесор на 3.1 GHz фреквенција И 6 MB кеш меморија. 4gb 2666 MHz DDR4 non-ECC меморија, која може да се прошири ДО 32 GB. 500 GB 2.5 " SATA 7200 вртежи во минута хард диск за складирање. Интегрирана Графика На Интел. Карактеристики ТПМ 2.0, кенсингтон заклучување слот, катанец јамка и шасија упад прекинувач за безбедност. Десктоп Компјутерот Оптиплекс 3060 Од Дел се одликува со компактен дизајн кој заштедува простор и перформанси за да се постигнат широк спектар на задачи. Спецификации-мудар, тој е опремен со 3.1 GHz Intel Core i3-8100 T quad-core процесор, 4 GB DDR4 RAM меморија, 500 GB 7200 вртежи ВО минута HDD и интегрирана INTEL UHD графика. Ако ви треба повеќе простор, можете да инсталирате дополнителни дискови или да поврзете решенија за складирање преку НЕГОВИТЕ USB порти. За да се поврзете на интернет, Opti Plex 3060 е опремен со едно Пристаниште Gigabit ETHERNET lan. Други интегрирани карактеристики вклучуваат Излези На Дисплеј И HDMI и аудио приклучоци. Инсталираниот оперативен систем Е Windows 10 Pro. ЗА ваша погодност, вклучени СЕ УСБ-тастатура и глушец, за да можете да започнете што е можно поскоро.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата