Девојки панталони на Вилит Девојки Детска младинска бејзбол, оставини, панталони со низок пораст, со џебови

Девојки панталони на Вилит Девојки Детска младинска бејзбол, оставини, панталони со низок пораст, со џебови

Достапно за вашата нарачка
DEN 2.00
Залиха:

Оценката UPF 50+ обезбедува одлична заштита од штетни УВ зраци. Затворање на копчињата. Издржлива, отпорна на дамки, ткаенина што дише изградена за удобност на Game Day. Материјална фитила влага и се суши брзо за да ве одржува удобно. Две поставени џебови со затворање на копчињата обезбедуваат складирање за најважните работи. Останете заштитени : Подлога за мешање на памук на колковите за да помогне во апсорпцијата на шок. Двокреветниот дизајн на колената го намалува триењето и ја зголемува издржливоста. Пологата на половината има две затворени приписни и патенти со јамки за ремен за непречено вклопување. Еластични манжетни за нозе на дното кои не ги фаќаат или исечат како традиционални манжетни за еластична лента. Ниска половината пред себе за дополнителна удобност и висока половината во грбот за да се обезбеди покриеност. Силуета со средна должина, прогресивна должина на инсем. Панталоните за мекобол на Вилит девојки се совршена комбинација на удобност и издржливост. Тие имаат тврда лента за половината и мека постава за колк за да обезбедат максимална удобност за мекобол. Двојно засилени колена обезбедуваат дополнителна заштита и го намалуваат Чафинг. 2 џебови за грб ги обезбедуваат вашите најважни работи.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата