Диг работни чизми за мажи, водоотпорни чизми за челик/мека пети, резистентни анти-статични чевли за безбедност на лизгање 8 9 10 11 12

Диг работни чизми за мажи, водоотпорни чизми за челик/мека пети, резистентни анти-статични чевли за безбедност на лизгање 8

Достапно за вашата нарачка
DEN 1280.00
Залиха:

Ве молиме, обрнете внимание на текстуалниот опис на „бојата“, што јасно ќе им каже дека чизмите се со „челична пети“ или „мека пети“;? 100% премија со целосна кожа од жито. 2 големина】. ► ►Anti-Static PU Midsole/ TPU Outsole; ►Poron xrd insole единствена. Површина на кутијата за пети за подобрување на удобноста на прстите и да се намали болката во предните стапала. Во горените и единствениот, што е за многу поголема агилност, полесно движење и многу поудобно плус чизмите се опремени со долга облека од PU+TPU, што е особено лесна, отпорна на абразија, киселина и алкали- отпорен и отпорен на лизгање. ► Заградената гума за пети на пети на работни чевли ќе обезбеди дополнителна заштита од кожа. Овие чизми за работа за мажи се доволно цврсти и модни за тешка конструкција, уредување, градинарство, земјоделство и пешачење на отворено. Погледнете ја табелата со големина за да добиете најдобро одговара бидејќи овие чизми се со „широк спектар на стандардни големини на САД“ (како големина 6 7 8 9 10 11 12 13). Ако имате проблем со црните чизми за работа пред или по нарачката, само слободно контактирајте не преку Q&A или е -пошта. Чизми од чипка или лизгање. Безбедносни композитни/ меки чизми за пети. Модни лесни чизми за меки пети. Изградени со конструкција на заварувачи Goodyear, работните чизми се доволно издржливи за да се држат до мечот на тврда работа. Поддршка за елитна перничиња и лакови. Минимален период на пробивање за да се добие таа крајна удобност. Cool Max технологија. Поддршка на Порон XRD. Безбедносните работи за работа ви помагаат да се заштитите од случајно контакт со електрично полнење со понуда на дополнителна изолација од земја. Лесно чистење на чизми за работа. Поддршка за елитна перничиња и лакови. Минимален период на пробивање за да се добие таа крајна удобност. Cool Max технологија. Поддршка на Порон XRD. Безбедносните работи за работа ви помагаат да се заштитите од случајно контакт со електрично полнење со понуда на дополнителна изолација од земја. Лесно чистење на чизми за работа. . Челичните чизми за пети за мажи нудат широк облик на профил за да одговараат на стапалото, и нема да се случи вид на болка во предните нозе. Работните чизми се доволно издржливи за да се држат до мечот на тврд труд. Овие чевли се погодни за овие индустрии : .

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата