Дигитален мини LED дисплеј волтметар, DC 6-100V LED волтметарски сигнал светлосен дигитален дисплеј DC напон мерач Индикатор за тркалезно ламби тестер на ламби

Дигитален мини LED дисплеј волтметар, DC 6-100V LED волтметарски сигнал светлосен дигитален дисплеј DC напон мерач Индикатор

Достапно за вашата нарачка
DEN 124.64
Залиха:

Премиум квалитет - усвојување на материјал со висок квалитет, здрав и издржлив во употреба. Издржлива - компактна големина, исклучителна изработка, долг животен век на услугата. Дигитален дисплеј - Дигитален дисплеј за лесно и јасно читање. LED волтметар - LED мерачот на приказ има широк опсег на мерење од 6-100 V. Висока точност - висока точност и стабилна работна перформанси. Бр. Бр. Карактеристики : Усвојување на материјал со висок квалитет, здрав и издржлив во употреба. Компактна големина, исклучителна изработка, долг животен век. Дигитален дисплеј за лесно и јасно читање. LED мерачот на дисплеј има широк опсег на мерење од 6-100 V. Висока точност и стабилна работна перформанси. Спецификација : Материјал : пластична тежина : приближно. Опсег на мерење 20 G/0,7oz : 6-100 V Влезен напон : 6-100 V излезен напон : 0 V Амбиентална температура : 0 ~ 50 ℃ Грешка во мерење на напон : +/- 2% Боја : сина, зелена, жолта (по избор) Големина : 50* 30*30mm/2*1.2*1.2inch Список на пакети : 1*Индикатор за дигитален напон.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата