DNATS Кинески стил Попладневен чај чај, чајник, сет на Национален фенг шуи, коска Кина кафе, поставена со послужавник, подарок за домаќинство

DNATS Кинески стил Попладневен чај чај, чајник, сет на Национален фенг шуи, коска Кина кафе, поставена со послужавник, подарок

Достапно за вашата нарачка
DEN 0.67
Залиха:

Тенка, но елегантна, мазна површина го прави различен од обичниот порцелан. Тоа е во согласност со националниот стандард на коските на Кина, пријателски расположен. Различни обрасци за да изберете, кралски и класични. Ако малку допрете го, можете да добиете многу јасен звук. Зарем тоа не е уживање во уметноста?. Материјал : Коска Кина. Карактеристики : тенка, но елегантна, мазна површина го прави различно од обичниот порцелан. Тоа е во согласност со националниот стандард на коските, пријателски. Зарем тоа не е уживање во уметноста? Спецификација : Материјал : Коска Chinasurface Technology : Overglaze Package Содржина : 1 сет X чаша за кафе, топли совети : * може да постои мала маана во единечен производ бидејќи тие се производи за занаетчиство. Не грижи се; Тоа воопшто нема да влијае на квалитетот.* Подобро ќе го измиете со рака бидејќи е доста деликатно, а не за употреба на микробранова печка* Доколку е добиена штета, Ве молиме слободно контактирајте го USNOTE : Мерење на големината на големината, најмала грешка, само за референца Cann Подигнете ги сите видови чај, кафе, итн.

Кон својствата

Material:
bone china
Surface technology:
overglaze
Package Content:
1 set x Coffee Cup,:
Warm tips:
* Slight flaw may exist in single product as they are handicraft products. Don't worry; it won't influence quality at all.:
* You'd better wash it by hand as it's quite delicate, NOT for microwave use:
* If received damage,please feel free to contact us:
Note:
Size manual measurement, the slightest error, for reference only
Can brew all kinds of tea, coffee, etc. :

Најдобри предлози во категоријата