Dritz Deluxe Seam Ripper

Dritz Deluxe Seam Ripper

Достапно за вашата нарачка
DEN 140.48
Залиха:

Користете јавоа за шипка за да ги исечете и отстраните несаканите шевови. Ripper на Ditz Deluxe Seam е мал и удобен; Оваа алатка е неопходна за отстранување на шевовите. Доаѓа со чиста пластична капа, безбедносна топка за заштита на ткаенината и е направена од зацврстен челик за да трае цел живот. 2 пакет. Користете јавоа за шипка за да ги исечете и отстраните несаканите шевови. Ripper на Ditz Deluxe Seam е мал и удобен; Оваа алатка е неопходна за отстранување на шевовите. Доаѓа со чиста пластична капа, безбедносна топка за заштита на ткаенината и е направена од зацврстен челик за да трае цел живот. 2 пакет. Ditz Deluxe Seam Ripper е голема големина на цвест, кој има рачка што е лесна за зафаќање. Доаѓа со чиста пластична капа, безбедносна топка за заштита на ткаенината и е направена од зацврстен челик за да трае цел живот. Рипер за цвест е зашилена алатка што се користи за отстранување на несакани шевови, навои и за отворање на копче за копче. Тие доаѓаат во најразлични стилови и големини. Изберете совршен рипер за вашата работа. Нашиот стандарден рипер, тоа не е толку стандарден. Остриот сечило е направено од зацврстен челик и ќе биде омилен во вашиот арсенал за шиење. Изберете од поголема рачка со сечило со тешка должност, или пократка рачка со фино сечило. Нашата фиксација на цвест е една корисна алатка не само што ги отстранува тие несакани шевови, туку гумените совети ќе размахваат и ќе ги избришат преостанатите навои, заштедувајќи ви време. Нашите специјално дизајнирани ергономски цвеќиња имаат меки затегнувања за прсти за да ги елиминираат стресот и вирусот на раката. Изберете од помала рачка со остар, фино сечило или поголема рачка со остар, тешка сечило. Мала црвена безбедносна топка на сечилото ја штити вашата ткаенина и крајот на рачката се отстранува за да стане заштитна капа. Нашиот заоблен шип на цвест на сечилото има дополнителна конкавна точка што брзо се сече низ шевовите создадени со сервер или машина за шиење. Големата рачка има палецот за удобност и леснотија на употреба.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата