Двојна еднострана лента за летни страни, двострана леплива лента за монтирање, 1inx16ft, супер силна двострана леплива лента за пена

Двојна еднострана лента за летни страни, двострана леплива лента за монтирање, 1inx16ft, супер силна двострана леплива лента

Достапно за вашата нарачка
DEN 0.67
Залиха:

? Направено со акрилна пена со должина од 16,4 метри, ширина од 0,94 инчи и дебелина од 0,025 инчи. ? Се предлага да се зголемат областите за врзување за подобрување на адхезијата. ? Користете запечатена пена за да изолира водена пареа, добро за кујна и бања. ? Не е предложено за позадина, ткаенини, текстурирани wallsидови, тули и други груби и нелепливи површини. ? и канцеларија, автомобилски дисплеи и персонализирани автомобили, итн. За најдобри резултати, површините треба да се исчистат со 50-50 мешавина од изопропил алкохол и вода. Воздржете се од допирање на лепилото за да избегнете загадување. Нанесете ја лентата вертикално на задниот дел од предметот за дури и дистрибуција на тежина. Извадете ја лагер и обезбедете усогласување на предметите со склопот на површината. Направете цврст печат за да создадете силна, постојана врска. Користете топлински пиштол или пароброд за да ја намалите адхезијата. Подигнете ги рабовите со остра, рамна алатка. Излупете ги рабовите полека во една насока под акутен агол. Тешка лента со двострана лента на Summerbrite лесно се монтира за трајна врска, отпорна на временски услови. Неговата јачина и зголемената густина го прават да се држи до повеќето површини и може да задржи до 3 кг на квадратни инчи. Тоа е крајно решение за инсталација, за надворешни дисплеи и други DIY -проекти каде е потребна екстремна адхезија. Брзи совети за апликација : . Совети за отстранување : .

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата