Dymo 1756589 Rhino 5200 комплет за производител на индустриска етикета, 5 реда, 4 9/10W x 9 1/5d x 2 1/2H

Dymo 1756589 Rhino 5200 комплет за производител на индустриска етикета, 5 реда, 4 9/10W x 9 1/5d x 2 1/2H

Достапно за вашата нарачка
DEN 239.84
Залиха:

Продаден како 1 секој. Лесни „топли клучеви“ автоматски ја форматираат етикетата машина за терминали, блокови, панели и кабли. Голем дво-линиски дисплеј со позадинско осветлување има 13 карактери. Индустриските етикети се спротивставуваат на УВ зраците, влагата и хемикалиите. Пет печатени линии и четири големини на фонтови. Продаден како 1 секој. Лесни „топли клучеви“ автоматски ја форматираат етикетата машина за терминали, блокови, панели и кабли. Голем дво-линиски дисплеј со позадинско осветлување има 13 карактери. Индустриските етикети се спротивставуваат на УВ зраците, влагата и хемикалиите. Пет печатени линии и четири големини на фонтови. Наменето за низок напон, електрични и МРО професионалци, индустриската етикета „Dymo Rhino 5200“ е издржлива, преносна и пред-програмирана со симболна библиотека на валута, симболи во индустријата, фракции и интерпункција. Оваа етикета машина има специјални топли клучеви за автоматско големина и форматирање за жици, терминални блокови, панели и многу повеќе. Исто така, може да печати код 39 и код 128 баркодови на етикети од 3/4-инчи, правејќи го управувањето со средства брзо и лесно. Извор (и) на електрична енергија : адаптер за наизменична струја (вклучен); Литиум-јонска батерија (вклучена); Големина на лента : 1/4 "; 3/8"; 1/2 "; 3/4"; Број на печатени линии : 5; Брзина на печатење : 0,4 "/секунда.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата