Eazyrun големи до средни поларизирани очила за сонце за сонце за мажи, бејзбол скијачки велосипедизам велосипедизам трчање на одбојка на одбојка на плажа

Eazyrun големи до средни поларизирани очила за сонце за сонце за мажи, бејзбол скијачки велосипедизам велосипедизам трчање на

Достапно за вашата нарачка
DEN 2.00
Залиха:

【HD поларизирани леќи и облоги на TAC】 Поларизираните леќи TAC можат да ги елиминираат расфрланите светла и рефлексиите на светлината, особено од површината на водата. Браун леќи ја зголемуваат перцепцијата на контрастот и длабочината. Три ацетат леќи за целулоза. Не е погоден за возење во самрак или ноќе. Сите очила за сонце на Eazyrun блокираат 100% штетни UVA и UVB зраци. 【Извонредна рамка со одлично вклопување, погодна за лица со средна до голема големина-инспирирана од стилови на осумдесеттите години, целосните очила за сонце со едно парче штит има ерго дизајн со спортски и стилски изглед кој обезбедува удобност и одлично и модерно вклопување. Прилагодливите влошки за носот со мека гума нудат добар допир и се наведнуваат за да одговараат на формата на носот за безбедно вклопување. Тие блокираат штетни зраци и сини светла до 400 nm и помагаат да ги заштитите очите од катаракта и макуларната дегенерација поврзана со возраста (AMD). Леќата за чад обезбедува вистинска перцепција на бојата, светла светлина на штитот и минимизирајте го сјајот за да го намалите заморот на очите, одлична боја за употреба на отворено. Гумена рамка. Поларизиран. Не е погоден за возење во самрак или ноќе. Комплетен сет вклучува пар очила за сонце со тврд случај, парче крпа за чистење, торбичка. 【Комплетен сет】 Одличен за употреба на отворено во сончеви денови, особено во светла сончева светлина. 【Комплетен сет】 Одличен за употреба на отворено во сончеви денови, особено во светла сончева светлина. Тие блокираат штетни зраци и сини светла до 400 nm и помагаат да ги заштитите очите од катаракта и макуларната дегенерација поврзана со возраста (AMD). Eazyrun има за цел да им обезбеди на сите релаксирачко и радосно искуство во трчање. Гумена рамка. 【HD поларизирани леќи за чад од TAC со сина повеќеслојна обвивка мачка.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата