Единственост 369 2 Поставете приградски RV вода за греење на вода Анод магнезиум со двојно хексадецимален комплет за одржување на алатката за отстранување на приклуч

Единственост 369 2 Поставете приградски RV вода за греење на вода Анод магнезиум со двојно хексадецимален комплет за одржување

Достапно за вашата нарачка
DEN 407.52
Залиха:

99,8% чиста висококвалитетна магнезиумска анода прачка. Подобро од напојување со анода, шипка за кампер и шипка од алуминиум. Компатибилен со сите модели приградски (D, DE, del, Dem модели). За грејачи на вода RV и грејач на вода со кампер. Заменски дел од приградски 232767. Големина 9 ¼ '' Должина и ¾ 'NPT нишка, користи пакет со штекер 1-1/16' вклучен за да се отстрани. Специјално дизајнираниот клуч за приклучок има хексадецимален штекер од 1-1/16 ”на едниот крај за анодна шипка и 1-1/2" хексадецимален штекер на други краеви за елемент на грејачот на вода со дупка од 8мм за вртење. Исто така, двојно хексадецимален компатибилен Отстранување на сите елементи за греење на водата за станбени завртки и сите RV, приколка за патувања, елемент на камперите и анодни шипки. Заштедете пари со купување пакет и чувајте неколку резервни во вашиот RV само во случај додека кампувате.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата