EFINITYER Ноктите-Грицкање-Третман-За-Деца Анти-Залак-Лак-Со-Горчлив-Вкус Ефикасно-Стоп-Гризе-Нокти-И-Палецот-Цицање, Зелена, 1 Брои

EFINITYER Ноктите-Грицкање-Третман-За-Деца Анти-Залак-Лак-Со-Горчлив-Вкус Ефикасно-Стоп-Гризе-Нокти-И-Палецот-Цицање, Зелена,

Достапно за вашата нарачка
DEN 286.72
Залиха:

Стоп За Грицкање Нокти - нашиот третман за грицкање нокти не само за престанете да гризете нокти или да цицате палци и да ви дадеме нега на ноктите за да ги одржувате ноктите здрави. Таа е погодна и за деца и за возрасни. Брзи ефекти-Силниот горчлив вкус може веднаш да престане да гризе нокти и да помогне да се прекине навиката за грицкање нокти и цицање удари. Природна горчина - ова нема залак лак направен од природни растителни состојки. Долготраен горчлив вкус, за ефикасно да престанете да гризете нокти и да го цицате палецот. Нега на нокти-Нанесете масло за состојбата на ноктите за да промовирате повторно растење на ноктите и зајакнување на ноктите, враќање на изгледот на ноктите. Лесен за употреба - Нанесете горчлив лак на површината на ноктите во текот на денот. Потоа, нанесете масло за нега на нокти откако ќе го отстраните лакот против гризење ноќе. Само продолжете да го користите еднаш дневно, вратете го здравиот нокт. Престанете Веднаш Да Грицкате Нокти, Промовирајте Го Растот На Ноктите Здрав Нашиот лак за третман на грицкање нокти делува така што го покрива ноктот со горчлив вкус, за ефикасно да престане да гризе нокти и да цица прсти. Да го вратиме здравиот нокт! Како да се користи : 1. Исчистете ги и исушете ги прстите. 2. Нанесете го жолтиот лак против гризење на површината на ноктите во текот на денот. 3. Нанесете масло за нега на нокти откако ќе го отстраните лакот против гризење ноќе. 4. Продолжете да го користите додека не престанете да ги ставате прстите на устата. Пакет : 1 х Течност За Грицкање Нокти (Пакување од 1).

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата