FACDEM 8PCS AC 250V/15A, 125V/20A , црна вклучена/исклучена/ON SPDT 3 PIN 3 MINI MINI BOAT ROCKER SWITCES

FACDEM 8PCS AC 250V/15A, 125V/20A , црна вклучена/исклучена/ON SPDT 3 PIN 3 MINI MINI BOAT ROCKER SWITCES

Достапно за вашата нарачка
DEN 1.33
Залиха:

Тип на контакт : SPDT; Терминали : 3 пинови (3 позиција Вклучено/исклучено/вклучено); боја : црна ;. Материјал : најлон, сребрени терминали од месинг, механички живот : повеќе од 80.000 циклуси. Електричен живот : повеќе од 10,000 циклуси ;. Големина на монтажа на работен напон : 26 x 10,5 x 30mm/1.02 "x 0,4" x 1.2 "(L*W*длабочина) ;. Широко користена : За употреба во најразлични апликации, вклучувајќи автомобили, чамци, мотоцикли, модификации на електроника и многу Видови на уреди за домаќинства, како што се диспензерот за вода, неблагодарна работа, тенџере за кафе и така натаму ; Содржина на пакетот : 8x рокер прекинувач. Ако има проблеми со квалитетот во рок од 1 година, можете да ни испратите е -пошта. Ние ќе ви испратиме нови Boat Rocker Switch Car Auto Boat Roin Rocker Toggle Switch.волно се користи за разни видови на електрични производи, инструмент, автомобил, брод, апарати за домаќинства, како што се светла, диспензерот за вода, неблагодарна работа, тенџере со кафе, звучник, електричен автомобил, мотоцикл, ТВ, масажа, масажа машина итн.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата