FALKEN Дизајн ACM Алуминиум Композитни Знак Панел, Црна Мат, 4 x 9 x 1/8

FALKEN Дизајн ACM Алуминиум Композитни Знак Панел, Црна Мат, 4 x 9 x 1/8

Достапно за вашата нарачка
DEN 110.08
Залиха:

Алуминиумските композитни панели (споредливи со Дибонд) обезбедуваат одлична издржливост во надворешните апликации. Тој е нераскинлив, отпорен на дамки и отпорен на временски услови. Тоа е многу крут, издржлив и силен материјал иако е многу лесен по тежина. Алуминиумските композитни панели се половина од тежината на алуминиумот. Тоа е многу економичен материјал за обложување во споредба со другите опции достапни на пазарот. Алуминиумските композитни панели (споредливи со Дибонд) обезбедуваат одлична издржливост во надворешните апликации. Тој е нераскинлив, отпорен на дамки и отпорен на временски услови. Тоа е многу крут, издржлив и силен материјал иако е многу лесен по тежина. Алуминиумските композитни панели се половина од тежината на алуминиумот. Тоа е многу економичен материјал за обложување во споредба со другите опции достапни на пазарот. Фалкен Дизајн Алуминиумски Композитни панели имаат два тенки листови Од Алуминиум што затвораат полиетиленско јадро. Тие се лесни, но силни и исклучително рамната површина е одлична за печатење висококвалитетна графика или текст. Апликациите се ПОП-Дисплеи (Долгорочни), Кадрирање, Сигнализација и многу повеќе. Препорачани измислици се монтирање (ладно), дигитално печатење, печатење на екран, сликање, сечење пила, рутирање, сечење/удар.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата