Fkeyto Washi Tape Set, 18 ролни цвеќиња фолија тенки декоративни маскирани ленти за маскирање, за резерви на Bullet Journal, Arts, StrapBook, DIY занаети, планери , завиткување на подароци, д?

Fkeyto Washi Tape Set, 18 ролни цвеќиња фолија тенки декоративни маскирани ленти за маскирање, за резерви на Bullet Journal,

Достапно за вашата нарачка
DEN 89.44
Залиха:

【Големина】 : 6 ролни од 9/16 "(15мм) ширина, 12 ролни од 5/16" (7,5 мм) ширина, а сите 18 ролни се долги 10 '(3м) за секоја ролна. Материја】 : Оваа лента за миење користете ги традиционалните занаети и хартија со мека површина и трајна боја, можете лесно да ја искинете или исечете, со идеална лепење и без да оставите глута. Забавни занаети за DIY : списанија со куршуми, планери, белешки за книги, календари, картички, материјали за визија. 【Големина】 : 6 ролни од 9/16 "(15мм) ширина, 12 ролни од 5/16" (7,5 мм) ширина, а сите 18 ролни се долги 10 '(3м) за секоја ролна. Материја】 : Оваа лента за миење користете ги традиционалните занаети и хартија со мека површина и трајна боја, можете лесно да ја искинете или исечете, со идеална лепење и без да оставите глута. Забавни занаети за DIY : списанија со куршуми, планери, белешки за книги, календари, картички, материјали за визија. Растенијата оставаат маскирање на сет на златна фолија, украсете го вашиот живот.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата