Флексибилен спој за спојување на алуминиумска легура на алуминиумска алуминиумска легура

Флексибилен спој за спојување на алуминиумска легура на алуминиумска алуминиумска легура

Достапно за вашата нарачка
DEN 2.00
Залиха:

1. Тотална големина : 25 x 19mm / 0,98 инчи x 0,75 инчи (L*D); Функција : Поставете завртки. 2. Дијаметар на поврзување : 5мм до 10мм. 3.Материјал : Алуминиумска легура; Нето тежина : 90g. Содржина на стока : 5 x спојување на вратилото. 5.Мајната боја : сребрен тон. 1. Тотална големина : 25 x 19mm / 0,98 инчи x 0,75 инчи (L*D); Функција : Поставете завртки. 2. Дијаметар на поврзување : 5мм до 10мм. 3.Материјал : Алуминиумска легура; Нето тежина : 90g. Содржина на стока : 5 x спојување на вратилото. 5.Мајната боја : сребрен тон. Нулта реакција. Едно парче метална пролетна спојка. За малку вртежен вртежен момент, поврзете се. Апсорпција на паралелно, аголни погрешно поставени и завршна игра на вратило по пролетно дејство. Широко користени во погонските системи за енкодери, инструменти, завртки за олово, мали пумпи, ролери за добиточна храна и каде било светло до средна должност, торзионално флексибилно спојување е потребно.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата