Flewfun Tesla До J1772 Адаптер За Полнење, Макс 80A / 250V, Пренослив КОНЕКТОР ЗА ПОЛНАЧ EV Со Куќиште За Заклучување И Складирање Против Кражба, Се Вклопува со Tesla Ѕид Со Голема Мо

Flewfun Tesla До J1772 Адаптер За Полнење, Макс 80A / 250V, Пренослив КОНЕКТОР ЗА ПОЛНАЧ EV Со Куќиште За Заклучување И Складирање

Достапно за вашата нарачка
DEN 3.33
Залиха:

Дизајниран имајќи ја предвид универзалната компатибилност, овој адаптер ви овозможува да го поврзете вашето возило Тесла со широк спектар на станици за полнење, обезбедувајќи ви поголема удобност и пристапност. Безбедната врска помеѓу адаптерот, вашето возило и станицата ЗА полнење CCS1 гарантира сигурно и доследно искуство со полнење без никакви прекини. €Сертифицирана Безбедност qe и FCC сертифициран, Flewfun Tesla До J1772 Адаптерот За Полнење е оценет СО IP54, обезбедувајќи безбедност дури и при полнење на отворено на дожд. ●Безбеден и Цврст Дизајн Q Инженер со брава против кражба и функција против паѓање, Уживајте во практичноста За полнење На Вашата Тесла на која било станица J1772, без разлика дали станува збор за јавна точка за полнење или поставување домашно полнење, ефикасно спречете го ризикот децата да бидат повредени со случаен допир и нема потреба да се грижите за ризикот адаптерот да биде украден на отворено. ●Компактен и Удобен® Пренослив и компактен адаптер Тесла До Ј1772 доаѓа со елегантна силиконска торбичка за носење исполнета со сунѓери, обезбедувајќи лесно складирање и заштита од нерамнини и гребнатини, што го олеснува складирањето во вашето возило кога не се користи. Дизајнот на приклучокот и играта на нашиот адаптер обезбедува искуство за полнење без проблеми, што го прави суштински додаток за сопствениците На Тесла. Компатибилен Со ѕидни конектори Со голема моќност На Тесла, мобилни конектори и полначи за дестинација, лесен за полнење На Вашиот J1772 Evs на една од над 15. Изграден од висококвалитетен материјал од легура на титаниум бакар, адаптерот е отпорен на топлина и електрично изолиран, способен да работи на температури кои се движат од -22°F до 122°F и има животен век од 10. Компактната големина ви овозможува лесно да ја носите со себе каде и да одите, осигурувајќи дека секогаш сте подготвени за каква било ситуација на полнење. Адаптерот ЗА полнач CCS1 до Tesla е крајното решение за сопствениците На Tesla кои сакаат флексибилноста да го полнат своето возило на која било станица за полнење CCS1. Останете подготвени за секоја ситуација со полнење и искусете ја слободата на полнење На Вашата Тесла каде и да ве однесе вашето патување. Ако наидете на какви било проблеми Со Вашиот Адаптер За Полнење Tesla J1772, без разлика дали се должи на оштетување на превозот или во рок од една година гаранција, ве молиме контактирајте не преку е-пошта. Нашиот висококвалитетен адаптер е дизајниран да испорачува брзи перформанси на полнење, истовремено обезбедувајќи ја безбедноста на вашето возило Тесла. ●Посветена Услуга За Клиенти ● ние им даваме приоритет на задоволството на нашите клиенти.000+ употреба.000+ станици За полнење Тесла, освен за суперполначот Тесла.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата