FX FFEXS / Повлечете ги лентите за помош - Повлечете ги лентите за отпор за мажи и жени - Еластични ленти за влечење за да работат надвор и фитнес и стрии - Повлечете ги оп?

FX FFEXS / Повлечете ги лентите за помош - Повлечете ги лентите за отпор за мажи и жени - Еластични ленти за влечење за да работат

Достапно за вашата нарачка
DEN 1384.00
Залиха:

? Искинете, тенок надолу, станете атлетски со унапредување на подвижноста на мускулите, силата и стабилноста. Со бендовите за помош, можете да вежбате во фитнес салата, во паркот или дома. ❤LOOK SHARP - 6 дизајни во боја црна, розова, сина, зелена, црвена, повеќебојна. Групите за отпор, но сега се прилагодени на мажите, жените, младите и возрасните за крајниот изглед на теретана. ⭐ Станете брзо како што спортистите на Болт користат долг тежок опсег за да се добие брз, агилен, експлозивен за да се оддадат пред другите. Енергетските ленти се користат од сите видови спортисти. ✅ Напредок да се повлече со помош на помош. Kickass со асистент за влечење и напредок од Повлечете ги асистентните опсези до вашиот прв мускул нагоре со тоа што постојано вежбате. ? Бидете шампионски опсези за отпорност на јамка за влечење, за обука на отпор. Исто така, зголемете ја вашата моќност со додавање дополнителна напнатост со овие густи супербани за да го добиете посакуваниот Beachbody. Се искинат. Тенок надолу. Или станете спортист што секогаш сакавте да бидете. Силен како гризли. како експлозивен како К1-борец. Агилен како фудбалски про. Или брзо станете како Болт. Banded Pushup. Banded Glute Bridge. Бицепс кадрици. Повлечете се. Завршен повлечете се. Асистирано човечко знаме. Асистирана предна рачка. Помогната лост на грбот. Асистентни натопи. Опседнат сквоти. Banded Deadlift. Завршен Лунџ. Hamstring strech. Истегнување на рамото. Истегнување на опсегот. Салата. Дома. Во основа каде било. Одличен материјал. Работни ленти се направени од 100% латекс за зголемена издржливост. Висок квалитет на латекс може да се протега многу пати повеќе од пластичните ленти. Исто така, тие ќе ја одржат својата форма подобро и тие се во можност да се водат повеќе. Pro Tip : Не ги надминувајте лентите бидејќи сè уште е еластична гумена лента. Кога бендот е презаситен, може да се привлече. Како правило на палецот, најдобро е да се избегне истегнување на опсегот повеќе од вашето целосно продолжено тело, вклучувајќи раце и нозе. вежби бендови. Покрај тоа, опсезите за тренингот се специјално ефикасни затоа што за разлика од мрена, гира, тегови или друга опрема, напнатоста на опсегот на отпорност на јамката зависи од тоа колку далеку се протега наместо гравитација. Поради ова може да се користи мулти-насочен.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата