Fyrddyn Burr Постави двојно сечење - 1/8 Shank 10 парчиња, парчиња мелница за умирање, сечење на закопчиња за гравура полирање и мелење, парчиња за резба на дрво, парчиња за рот?

Fyrddyn Burr Постави двојно сечење - 1/8 Shank 10 парчиња, парчиња мелница за умирање, сечење на закопчиња за гравура полирање

Достапно за вашата нарачка
DEN 175.84
Залиха:

【Премиум карбид лаги поставени】 : Овој комплет се карактеризира со 10 од најпопуларните форми во вграден случај. Со 1/4 инчи, погоден за процес на разни метални и најтроферни меленици за умирање - погоден за сечење дрво , одличен избор за прецизно отстранување на металот при обликување, израмнување или пренесување на леано железо, челик и други ферозни метали. 【Напредокот на материјалот Tunsten】 : 100% сурова девствената волфрам карбид што ја разгледува услужниот живот е многу долг, 10 пати поголема од издржливоста на другите секачи за HSS и 200 пати повеќе од издржливоста на малото тркало. Цврстината може да достигне до HRC70, остар и здрав. 【Шисова примена】 : широко користена за металопреки, правење алатки, инженеринг на модели, резба на дрво, правење накит, заварување, комење, леење, дебагирање, мелење, пренесување на глава на цилиндар и скулптура. Вклучете продавници за каросерија, продавници за измислица, продавници за сопирачки, индустриски продавници, производители на умирање. 【Независен пакет】 : : Fyrddyn Carbide Rotary Burr е спакуван индивидуално со уникатен број во кутијата, што го прави лесен за употреба и складирање. Целосно задоволство на клиентите, ако не сте 100% задоволни од вашата набавка, ве молиме вратете се кај нас, ние ќе понудиме поврат или замена за да бидете сигурни дека целосното задоволство. 【Премиум карбид лаги поставени】 : Овој комплет се карактеризира со 10 од најпопуларните форми во вграден случај. Со 1/4 инчи, погоден за процес на разни метални и најтроферни меленици за умирање - погоден за сечење дрво , одличен избор за прецизно отстранување на металот при обликување, израмнување или пренесување на леано железо, челик и други ферозни метали. 【Напредокот на материјалот Tunsten】 : 100% сурова девствената волфрам карбид што ја разгледува услужниот живот е многу долг, 10 пати поголема од издржливоста на другите секачи за HSS и 200 пати повеќе од издржливоста на малото тркало. Цврстината може да достигне до HRC70, остар и здрав. 【Шисова примена】 : широко користена за металопреки, правење алатки, инженеринг на модели, резба на дрво, правење накит, заварување, комење, леење, дебагирање, мелење, пренесување на глава на цилиндар и скулптура. Вклучете продавници за каросерија, продавници за измислица, продавници за сопирачки, индустриски продавници, производители на умирање. 【Независен пакет】 : : Fyrddyn Carbide Rotary Burr е спакуван индивидуално со уникатен број во кутијата, што го прави лесен за употреба и складирање. Целосно задоволство на клиентите, ако не сте 100% задоволни од вашата набавка, ве молиме вратете се кај нас, ние ќе понудиме поврат или замена за да бидете сигурни дека целосното задоволство. Burr Постави двојно сечење - 1/8 "Шанк 10 парчиња, парчиња мелница за умирање, сечење на закопчиња за полирање и мелење на гравура, парчиња за резба на дрво, парчиња за ротирачки алатки, алатки за пренесување за алуминиум, полирање и дупчење за резба на дрво.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата