Garosa 5PCS Mini DC напон дисплеј Дигитален DC волтметар 0,36 инчен дво-жичен DC 2.4V-30V LED дигитален цевка Тестерски мерач на напон 5 бои

Garosa 5PCS Mini DC напон дисплеј Дигитален DC волтметар 0,36 инчен дво-жичен DC 2.4V-30V LED дигитален цевка Тестерски мерач

Достапно за вашата нарачка
DEN 166.08
Залиха:

Откривање на напон : DC 2.4-30 V; Работен напон : DC 2.4-30 V; Оперативна температура : -10 ~ +65; Работна влажност : 10 ~ 80%RH; Работен притисок : 80 ~ 106kpa. Висока прецизност : Мини волтметар со голема прецизност, ниска потрошувачка на енергија, висока стабилност, функција за заштита на обратна врска, побезбедна и сигурна за употреба. Лесна употреба : LED дигитални цевки за лесно читање, децимална точка може автоматски да се префрли. Компактна големина : Mini Voltmeter е меѓународна стандардна големина, компактна големина, лесна за земање и инсталирање. Обрнете внимание : Ве молиме, обрнете внимание на моделот и големината пред да нарачате, добредојде да контактирате со нас ако имате некој проблем. Спецификација : Работен напон : DC 2.4-30 V мерен опсег : DC 2.4-30 V Инсталација Отворање : 23*14,5 mm / 0,9*0,6in Работна температура : -10 ~ +65 Работна влажност : 10 ~ 80%RH (без кондензација) Работен притисок : 80 ~ 106kpa Димензии : 33*15*10mm / 1.3*0,6*0,4in Список на пакети : 5 x мини волтметар.

Кон својствата

Working voltage:
DC 2.4-30V
Measuring range:
DC 2.4-30V
Installation opening:
23*14.5mm / 0.9*0.6in
Working temperature:
-10~ +65
Working humidity:
10~80%RH (no condensation)
Working pressure:
80~106KPa
Dimensions:
33*15*10mm / 1.3*0.6*0.4in
Package list:
5 x Mini Voltmeter :

Најдобри предлози во категоријата