ГУФИ Калкулатор Калкулатор За Студентски Функции Мултифункционален Калкулатор Научен Калкулатор За Калкулатор За Училишни Десктоп Калкулатори Калкулатор

ГУФИ Калкулатор Калкулатор За Студентски Функции Мултифункционален Калкулатор Научен Калкулатор За Калкулатор За Училишни Десктоп

Достапно за вашата нарачка
DEN 2.67
Залиха:

Основни Канцелариски Калкулатори : тоа е калкулатор без хартија, совршен за канцеларија, бизнис, училишни калкулатори за студенти, продавница, трговски центар дневно и канцеларија дома used.it од корисник како што се банкарски работи,финансиски работник и аналитичар на податоци итн. Погоден за средношколци и средношколци. Пластични копчиња, удобни за допир, чувствителни копчиња. 10-цифрениот дисплеј со широк екран ја олеснува вашата студија и заштедува повеќе време. Напојувајте батерии, заштедете време и користете го со доверба. Основни Канцелариски Калкулатори : тоа е калкулатор без хартија, совршен за канцеларија, бизнис, училишни калкулатори за студенти, продавница, трговски центар дневно и канцеларија дома used.it од корисник како што се банкарски работи,финансиски работник и аналитичар на податоци итн. Погоден за средношколци и средношколци. Пластични копчиња, удобни за допир, чувствителни копчиња. 10-цифрениот дисплеј со широк екран ја олеснува вашата студија и заштедува повеќе време. Напојувајте батерии, заштедете време и користете го со доверба. GOOFFYPerforms врши заедничка математика,како и разни финансиски функции, совршени за канцелариска/домашна употреба.Име на производот : Калкулаторматеријал : пластикдигитален дисплеј : 10 цифри напојување : батеријаприменлив тип на батерија : ааа батерискрин : лцдфункција : научна функцијапроизводот вклучува : 1* калкулатор преносливиот калкулатор има висока чувствителност и брз одговор на копчињата, што ја подобрува вашата работна ефикасност; броевите на копчињата не се лесни за носење и може да се применуваат долго време.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата