Гума -кал општа намена Гумен лист 60А - црна - 0,375 x 2 x 2

Гума -кал општа намена Гумен лист 60А - црна - 0,375 x 2 x 2

Достапно за вашата нарачка
DEN 3.33
Залиха:

Тешка стиренска бутадиен гума за одличен отпор на влијанија и абразии. Дебела гума од 3/8-инчи што е совршена за браници, влошки и други апликации со големо влијание. Се одликува со 60А Дурометар за тврда и тврда површина со умерена постојаност. Способни да издржат екстремни температури од -10 ° до 190 ° F -идеално за индустриска употреба. Цврстата, вулканизирана површина е водоотпорна, во борба против растот на органските опасности. Тешка стиренска бутадиен гума за одличен отпор на влијанија и абразии. Дебела гума од 3/8-инчи што е совршена за браници, влошки и други апликации со големо влијание. Се одликува со 60А Дурометар за тврда и тврда површина со умерена постојаност. Способни да издржат екстремни температури од -10 ° до 190 ° F -идеално за индустриска употреба. Цврстата, вулканизирана површина е водоотпорна, во борба против растот на органските опасности. Гума од гума-Кал гума е еластомер со тешки листови со силни заштитни способности. Овој гумен лист со висока густина е направен од синтетички еластомер наречен Стирен бутадиен гума (SBR), која е добро позната по својата екстремна физичка издржливост. Материјалот е гума отпорна на абење што може да апсорбира движења како што се вибрации, абразии и влијанија што можат потенцијално да предизвикаат оштетување на чувствителната опрема или под-катките. Еластичниот гумен лист во голема мерка ги намалува вибрациите додека минуваат низ неговата густа шминка, спречувајќи каква било потенцијална штета на под-површината. SBR е вулканизиран гумен лист со цврста, водоотпорна површина што не може да развие штетни габи како мувла и мувла. Оваа трајна комерцијална гума не е само водоотпорна, туку и отпорна на лизгање! Ова е затоа што гумениот материјал има природно висок коефициент на триење или отпорност на движење. Ова му дава на гумениот лист значително подобар зафат од другите материјали, дозволувајќи му да одржува влечење дури и кога површината е влажна. Дурометарот, или оценката на цврстината, на оваа цврста гума е класифицирана како 60А. Тоа значи дека додека гумата гума на листови има тврда и цврста површина, сепак е умерено издржлива. Овој црн еластомер е екстра густ, со мерење 3/8-инчи за заштита од тешки работи. Индустриската гума од дебелина од 0,375 ”е идеална за физички барани работни места, како што се заштитни влошки или браници. Дебелиот гумен материјал исто така може да се намали за бесконечна можност за апликации. Нашата гума за општа намена е достапна по ваш избор на 5 различни мерачи и широк избор на димензии на големината, што го прави совршен натпревар за проект од кој било вид.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата