Хартија за пакување на саќе Екобинга 12 x164 ', хартија за завиткување на Kraft за испорака на саќе за завиткување на завиткување за обвивка за пакување подароци со 10 крев

Хартија за пакување на саќе Екобинга 12 x164 ', хартија за завиткување на Kraft за испорака на саќе за завиткување на завиткување

Достапно за вашата нарачка
DEN 0.33
Залиха:

Супер затегнување, кога се влече, придвижувајќи материјали, меурчиња за пакување, пакувањето на материјали за кревки предмети се проширува во структури на саќе што штитат од надворешни фактори, добивате двојно поголема од должината на обвивката заради неговите способности за истегнување. Совршена ролна за завиткување на меурчиња, хартија за пакување со саќе што се користи за пакување и испорака на мали деловни производи е одлична замена за пластична обвивка за меурчиња, бидејќи е мека, завиткајте внимателно околу предметот и нуди добра заштита од гребнатини и прашина. Чаши, вазни и многу повеќе предмети. Бонус 10 кревки налепници етикети на секоја ролна. Заштитете ги вашите пратки со помош на нашата амортизирана обвивка за испорака, саќе за пакување хартија за пакување, пакување материјали за кревки предмети за да бидете сигурни дека секој пакет пристигнува безбедно убаво и звук. Совршен материјал за испорака, пакување пена, движење на материјали за садови и очила. Нема потреба од ножици или лопати, само солзи на ролна за завиткување на хартија за пакување саќе и, нежно испуштете ја завитканата ставка одблизу, повеќе слоеви поголема заштита, користете како потреба. Лесна употреба и еколошки, биоразградливи пакувања кикирики е перфорирани за погодност и лесен за употреба. Ако поради која било причина, вашите не се целосно задоволни од набавката, може да се вратите за поврат или размена. Задоволството на Custumers, е нашата цел во продавницата „Екобинга“ Секој производ доаѓа со 100% гаранција. Биоразградлива завиткана меур 700ft, рециклирана, пакување базирана на хартија, оваа завиткана хартија за пакување, испорака, пакување пена е нов избор за обвивка за зелено пакување, подвижна обвивка за да се заштити нашата околина.Повеќе материјали за пакување за помалку трошоци, хартијата за пакување на саќе Екобинга доаѓа со 12 инчи x 164 стапки вклучени 10 кревки налепници за движење што може да се користат за завиткување за заштита на премногу кревки предмети додека се движат или се движат или испорачуваат процес. Оваа ролна за завиткување на меурчиња за движење на садови и очила е силна, но сепак лесна и идеална за складирање и испорака на стакло за керамика, вечера за вечера. Заштитно пакување на Крафт, одличен избор за заштита на вашите предмети додека се движите и испорачувате. Екобинга хартија за пакување на саќе, ние сме одржлива марка која се фокусира на создавање иновативно зелено пакување. Можете да го испратите вашиот производ со тотален мир на умот користејќи ја нашата хартија за пакување. Нашата хартија за завиткување на Kraft, материјали за пакување, придвижување на материјали за садови и очила, кутии за пакување за движење се користат во многу области и цели како што се, пакување, dunnage, свеќи, подароци, керамика, цвеќиња и премногу кревки предмети. 100% базирана на хартија, еколошка пакување и рециклирање на рабници, клетките на саќе се преплетуваат на себе, елиминирајќи ја потребата за други материјали за пакување. Ние сме длабоко посветени да обезбедиме супериорно искуство за купување на нашите клиенти.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата