Hayward YS10125TU Series YS True Union Y-Strainer, навојна крај, PVC со FPM PEL, 1-1/4 големина

Hayward YS10125TU Series YS True Union Y-Strainer, навојна крај, PVC со FPM PEL, 1-1/4 големина

Достапно за вашата нарачка
DEN 3.00
Залиха:

Тип на производ : Додатоци, Делови / комплети Карактеристики и придобивки : Сценари за корпи - достапни во ПВЦ ,. Тип на производ : Додатоци, делови / комплети Карактеристики и придобивки : Сценари за корпи - Достапни во ПВЦ, ЦПВЦ, ГФПП и ИстАР до 2 инчи. Секој цедилка доаѓа со стандардна пластична корпа. Други материјали за корпи, видете замени за корпи. Y-Strainers-Y-Strainers стануваат дел од линијата за цевки и остатоци од затегнување од течноста за процеси. Филтри и торби за торби - Индустријата на Хејворд ги водеше сите термопластични филтри за индустриска торба дизајнирани за најпредизвикувачки корозивни апликации и услуги. Серијата FLV сега нуди сега целосен опсег на опции за материјали за вашите специфични апликации, со GFPP (полипропилен исполнето со стакло), PVC и CPVC материјали. Сите со вистински-синдикални врски во големини 1-1 / 4 ”-4”. Хејворд исто така нуди целосен опсег на индустриски торби за филтрирање во повеќе материјали и оценки за микрони, за филтри со големина 1 и големина 2. Филтри за кертриџ и касети-CFLV серија во платина GFPP за единечни или повеќекратни (5) касети, има инјектирање со едно парче, обликувана со платина GFPP, во која се вклучени флексибилен дизајн на крајниот унија, од 1-1 / 4 'до 4' со приклучок, навој, навој , Фузија и прирабници за крајни врски. Достапно во склопови на симплекс и дуплекс и други на барање. Сега, достапно од Хејворд, исто така, целосен опсег на плетени касети во повеќе рејтинзи на микрони и материјали. Филтер за воден песок во серија LS - филтерот за воден песок во серија LS доаѓа во 31 ин. И 36 ин. Сферичен дизајн. Тој е идеален за чувствителни водни околини или системи на солена вода заради неговото куќиште и база отпорни на корозија. Серијата LS ги карактеризира сите хардвер во 316 не'рѓосувачки челик, вклучувајќи го и мерачот на притисок. Филтерот за песок доаѓа без повеќекратен вентил, кој мора да се нарача одделно. Макс. Притисок : Материјал за куќиште од 150 psi : Материјал за ПВЦ екран : ПВЦ порта за удар : 1-1/4 Големина на цевката : 1-1/4 мрежа : 1/32 Материјал за заптивка : ФПМ Висина : 5-55/64 Ширина : 2- 61/64 Предмет : Y Тип на врска со цедилка : навој.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата