Херц Центо Про Серија ЦПК-165 6.5 Двонасочен Компонентен Систем

Херц Центо Про Серија ЦПК-165 6.5 Двонасочен Компонентен Систем

Достапно за вашата нарачка
DEN 7279.84
Залиха:

Компонента : 2-Насочен Систем. Кросовер : 2-Насочен Пасивен Кросовер. Твитер Магнет : Неодимиум. Конус Од Вуфер : Притиснат Конус Од Хартија. Твитер Купола : Тетолон. Компонента : 2-Насочен Систем. Кросовер : 2-Насочен Пасивен Кросовер. Твитер Магнет : Неодимиум. Конус Од Вуфер : Притиснат Конус Од Хартија. Твитер Купола : Тетолон. Аудио системот hertzaudio Cento Pro CPK 165 pro автомобил вклучува CP 165 вуфер и cp 25 високотонец Со тетолон купола и 25 mm гласовна калем, карактеристики кои обезбедуваат многу широк и линеарен одговор на фреквенцијата. ЦП 25 ја користи технологијата" Центар За Подесување Канал" : тунелот во центарот на моќното Неодимиумско магнетно коло, обезбедува размена на воздух со ниска температура помеѓу куполата и задната комора за полнење, совршено подесување на акустиката. Добиената многу ниска фреквенција на резонанца е исто така функционална за точката на вкрстување на вуферот, зголемувајќи ја фазата на звук. Карактеристики-Мека Купола Од Тетолонски влакна од 29 мм, за природна, како и детална репродукција на музички нијанси. Геометрија" центар За Подесување Канал", за пониска фреквенција на резонанца и намалена хармонична дисторзија. Притиснат конус од хартија со геометрија оптимизирана ЗА ФЕМ, комбинирајќи ригидност и леснотија за звук без боја. Феритен магнет со висока густина во комбинација со поларни плочи со низок јаглерод за намалено изобличување при високи нивоа на моќност. Ниво на твитер прилагодливо преку прекинувач со три позиции (-2, 0, +2 дб) за оптимизиран и прилагодлив баланс на тембр. Спецификации-Ракување Со Моќност-Врв W : 315 Ракување Со Моќност-Континуирано W : 105 Импеданса Q : 4 фреквентен одговор Hz : 45 € 22,5 k Чувствителност d B SPL : 92,5 Гласовен серпентина} mm (во.) : 25 (1) вуфер големина мм (во.) : 165 (6.5) Твитер големина мм (во.) : 29 (1.14).

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата