Hiletgo 2PCS 150W 10-32V до 12-35V Напонски прилагодлив 6A DC засилување на конверторот засилување 10-32V до 12-35V напон полнач модул за напојување на напојување Конвертер

Hiletgo 2PCS 150W 10-32V до 12-35V Напонски прилагодлив 6A DC засилување на конверторот засилување 10-32V до 12-35V напон полнач

Достапно за вашата нарачка
DEN 0.33
Залиха:

Влезен напон : 10-32 V. Излезен напон : 12-35 V (прилагодлив). Излезна струја : 6а (макс). Влезна струја : 10а (максимум) (Ве молиме, зајакнете ја дисипацијата на топлина ако повеќе од 10а). Лесно за возење 65 W 90 W со двојно јадрен тетратка. Опис : Карактеристики на модулот : Неолиран модул за засилување (засилување) 65 * 56.5 * 23 (должина * ширина * висока) (mm) Влезен напон : 10-32 V излезен напон : 12-35 V (прилагодлив) Излезна струја : 6 A ( Макс) Влезна струја : 10a (максимум) (Ве молиме, зајакнете ја дисипацијата на топлина ако повеќе од 10 A) Излезна моќност : Природно ладење 100 W (макс), Подобрете ја дисипацијата на топлина 150 W (макс) лесен за возење 65 W 90 W со двојно јадрен тетратка. Користете ја тетратката од 12 V батерија 19 V 3.42 A, температурата на модулот околу 45 ° C Ефикасност на конверзија : 94% (измерено на влез 16 V, излез 19 V 2.5 A) излезен бран : 2% (максимум) 20м-опсег на работа на оперативната температура : Индустриска (-Индустриски (- 40 ° C до +85 ° C) (температурата на околината надминува 40 ° C, помала употреба на електрична енергија или за подобрување на дисипацијата на топлина) Пораст на температурата на целосното оптоварување : 45 ° C Не-оптоварување Стручна струја : 25m A Типична регулатива на напон : ± 0,5% динамичен одговор Брзина : 5% 200 US Заштита на краток спој : Ништо (Ве молиме инсталирајте осигурувачи и заштитни кола на влезната порта.) Влез Заштита на обратна поларитет : Ништо (Ве молиме серија диода на влезната порта.) Некои апликации : 1. DIY Напојување на електричното електрично возило за излез прилагодување на возилото , Поврзете го влезот од 12 V и излезот може да биде 14-35 V (прилагодлив слободно), сепак, излезниот напон не може да биде помал од влезниот напон. 2. Снабдување со напојување со лаптоп за автомобили : Поврзано со напојување со напојување од 12 V, регулирање на напон на излез како што е потребна вашата тетратка. Вклучен пакет : 2 * 150 W модул за конвертор на засилување.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата