Хомекоко Бамбус Двослојна Обична Кутија За Леб, Природни Кутии За Леб Од Бамбус За Кујнски Шалтер, Складирање Храна Со Капацитет Од Бамбус

Хомекоко Бамбус Двослојна Обична Кутија За Леб, Природни Кутии За Леб Од Бамбус За Кујнски Шалтер, Складирање Храна Со Капацитет

Достапно за вашата нарачка
DEN 1.67
Залиха:

[ ГО ОДРЖУВА ЛЕБОТ СВЕЖ ] за разлика од херметичките контејнери кои брзо го сушат и застојат лебот, нашата кутија за заштеда на леб задржува доволно влага за да го одржува повеќето леб свежи до 3 или 4 полни дена. Изграден е јасен прозорец од плексиглас и овозможува јасен внатрешен поглед. Ова ве информира дали треба да купите или печете повеќе и да го спречите вашиот леб внатре од непотребен воздух кога само сакате да ги проверите вашите опции. [ДИМЕНЗИЈА-РЕДОВЕН КАПАЦИТЕТ ] нашата кутија за леб од 2 слоја 15,8"Л x 8,3"W x 13,4"H е доволно голема за да собере неколку леба, ролни, мафини и многу повеќе, со што ќе се избегне ефикасно деформирање на лебот предизвикано од истиснување. [ДИЗАЈНОТ СО ВИСОКА НОГА и ДЛАБОК ГРБ ] јазот од 0,8 инчи од работната површина до дното на дрвениот леб и јазот од 0,5 инчи зад таблата може да ги држат кутиите за леб подалеку од површината на водата и ѕидот за да се осигура дека лебот ќе биде свеж подолго. [ДНОТО СО РАБОВИ СО ДВОЕН ЛАК ] дното со дупчиња со лак од двете страни овозможува лесно држење на садот за кутија за леб и избегнувајте лизгање за време на движењето. Поместувањето на кутиите за леб ќе биде побезбедно и поудобно. [ ЦВРСТО, СТИЛСКО, ЛЕСНО СКЛОПУВАЊЕ ] тоа е идеален избор за чување и прикажување на вашиот леб и печива во овој чувар на леб во кујната, изработени од силно бамбусово дрво; неговиот рустикален дизајн на фарма совршено ќе одговара на декорот на вашиот дом. Шрафцигер е вклучен во пакетот за лесно склопување. Хомекоко Бамбус Двослојна Обична Кутија За Леб, Природни Кутии За Леб Од Бамбус За Кујнски Шалтер, Складирање Храна Со Капацитет Од Бамбус зошто да изберете кутија за леб Хомекоко? Кутијата за леб хомекоко е извонредно дизајнирана, цврста и стилска. Широко е употреблив, лесен за склопување што може да го складира вашиот леб, да го одржува вашиот леб свеж и исто така да го зачува вашето место На кујнскиот шалтер Главни карактеристики Редовен голем капацитет : таблата Од 15,8"л х 8,3"W е доволна за да собере повеќе леб, ролни, мафини и многу повеќе, што ќе избегне ефикасно деформирање на лебот предизвикан од истиснување двојна поддршка на дното со лачни рабови : дното со дупчиња со лак од двете страни овозможува лесно држење на садот за кутија за леб и избегнувајте лизгање за време на подвижниот визуелизиран дизајн : изграден е јасен прозорец од плексиглас и овозможува јасен внатрешен поглед. Ова ве информира дали треба да купите или печете повеќе и да го спречите вашиот леб внатре од непотребен воздух кога само сакате да ги проверите вашите опции. Технички детали Големина и димензија : 15.8"L x 8.3"W x 13.4"H тежина на Предметот : 7.72 фунти Материјали : 100% Бамбус Соодветна апликација Идеална За чување леб, производи од житни култури, закуски, освежување, мали парчиња овошје или зеленчук на кујнскиот шалтер, трпезариска маса И чајна маса други детали За производот Бараат едноставно склопување Неколку воздушни дупки Се додаваат На задната страна од кутијата за леб за да се задржи соодветниот проток на воздух внатре и надвор.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата