Housoutil 12 парчиња мини знаци на табла со пенкало, 7 x 4,3инх, знак за порака за храна, етикети за храна, знак за таблата со таблети за забави за забави за свадба роденденск?

Housoutil 12 парчиња мини знаци на табла со пенкало, 7 x 4,3инх, знак за порака за храна, етикети за храна, знак за таблата

Достапно за вашата нарачка
DEN 171.20
Залиха:

? Соодветна количина : ќе добиете 12 парчиња мали табли со креда и пенкало, секој од нив мери приближно. 18x11cm/ 7 x 4.3inch, и соодветно да се вклопи на табелата, може да ја игра улогата на табла за пораки и декорација. ? Цврст материјал : Малите знаци на креда се изработени од здрав акрилен материјал. Овој материјал е издржлив и не е лесен за оштетување. Висока стабилност и не е лесно да се надмине. ? Лесно за напишување : Овие мали етикети со креда се бришат и повторливи, лесни за бришење. Само користете сунѓер и вода. Дојдете со пенкало, помогнете да пишувате лесно на мини креда. ? Едноставен дизајн : Овие знаци на мини креда се едноставни и издржливи. Единствените етикети за мала храна се погодни за кој било стил на затворен простор, а дизајнот во облик на L може да се постави на два начина, стои или легнување. ? MUTI Функционални мини знаци на табла : Овие знаци на мини креда се погодни за најразлични сценарија и можат да се користат за свадби, роденденски забави, етикети за храна, пекари, бифе, етикети за малопродажба, етикети за малопродажба, броеви на табели, картички за локација, знаци за украсување на растенија, итн? Соодветна количина : ќе добиете 12 парчиња мали табли со креда и пенкало, секој од нив мери приближно. 18x11cm/ 7 x 4.3inch, и соодветно да се вклопи на табелата, може да ја игра улогата на табла за пораки и декорација. ? Цврст материјал : Малите знаци на креда се изработени од здрав акрилен материјал. Овој материјал е издржлив и не е лесен за оштетување. Висока стабилност и не е лесно да се надмине. ? Лесно за напишување : Овие мали етикети со креда се бришат и повторливи, лесни за бришење. Само користете сунѓер и вода. Дојдете со пенкало, помогнете да пишувате лесно на мини креда. ? Едноставен дизајн : Овие знаци на мини креда се едноставни и издржливи. Единствените етикети за мала храна се погодни за кој било стил на затворен простор, а дизајнот во облик на L може да се постави на два начина, стои или легнување. ? MUTI Функционални мини знаци на табла : Овие знаци на мини креда се погодни за најразлични сценарија и можат да се користат за свадби, роденденски забави, етикети за храна, пекари, бифе, етикети за малопродажба, етикети за малопродажба, броеви на табели, картички за локација, знаци за украсување на растенија, итн. Карактеристики- Малите табли со креда се вклопуваат соодветно на табелата, можат да ја играат улогата на табла за пораки и декорација. Издржливи и не се лесни за оштетување. Знаци, итн. Спецификација- Боја : Црн материјал : акрилик- Големина : 18x11cm/ 7 x 4,3inch пакет, вклучувајќи 12 x табли 1 x пенкало.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата