Hxchen 38mm/1.5 Таванот Куки-Тешки Swag Кука Со Челични Завртки Завртки И Да Се Префрлат Крилја За Виси Растенија Таванот Инсталација Празнина Ѕид Одредување Црна -

Hxchen 38mm/1.5 Таванот Куки-Тешки Swag Кука Со Челични Завртки Завртки И Да Се Префрлат Крилја За Виси Растенија Таванот Инсталација

Достапно за вашата нарачка
DEN 0.33
Залиха:

Пакет Вклучени : 2 сет х Таванот Сваг Куки + 2 Поставува х Метал Посочи Завртки + 2 Поставува х Метал Завртки + 2 Поставува х Метал Завртки + 2 Поставува х Пролет Префрлување Крило. Изработен од метал од легура на цинк, издржлив и цврст, против ' рѓа и антикорозија, доволно за да собере 25 килограми на цврсти ѕидови и 15 килограми на шупливи ѕидови. Големина На Кука За Таванот : 38 x 30mm/1,5 "x 1,2" (H*W); Долга Големина На Завртката : 74 x 5mm/2,9 " x 0,2 (L*D)"; Зашилена Завртка : 44 x 5mm/1,7 "x 0,2" (L*D) ; Должина На Крилото На Пружината : 50mm/2". Погоден за закачување мали предмети или лесни предмети со јажиња, како што се растенија, светилки, фенери, лустери, парчиња макраме, ѕвончиња од ветер, проѕирни завеси, мрежа За Комарци и други лесни украси. Различни ситуации за инсталирање : постојат 2 типа на прицврстување, едниот е типот на сидро на сув ѕид, а другиот е обичниот тип на завртка. Долгите завртки заедно со крилјата на пролетта се за инсталација на гипс и такви шупливи ѕидови, а зашилените метални завртки се за инсталација на цврсти ѕидови. Функција : 1. Ги вклучува Сите Потребни Хардвер - Капацитет На Тежина-25 килограми На Цврсти Ѕидови или Тавани, 15 килограми на Шупливи Ѕидови или Тавани. 2. Делови за инсталација : Долги Завртки Заедно со Крилја За Шупливи Ѕидови; Цврсти Зашилени Метални Завртки за Цврсти Ѕидови. Забелешка : 1. Не ги ставајте во уста. 2. Треба да вежбате дупки според вистинската големина на завртките. 3. Вклучени зашилени завртки, држете се подалеку од деца под 3 години и бидете внимателни со рацете кога користите. Инструкции : 1. Цврсти ѕидови : според вистинската големина на завртката, претходно дупчете мала пилот дупка. потоа закачете ја завртката на закачалката на куката и свртете ја во насока на стрелките на часовникот додека не се прицврсти. 2. Шупливи ѕидови или таван : претходно дупчете соодветна дупка, срушете ги крилјата и вметнете ја завртката за вклучување со прикачена кука. Повлечете назад кон сидро крилја и затегнете. Qsle-Бесплатна Гаранција : Hxchen гарантира висок квалитет и добра услуга. Овде со нашата 90-дневна гаранција за купување без ризик за враќање на парите, нарачајте сега! Ако не сте задоволни на било кој начин, Наплата или Замена за било кој проблем со квалитетот.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата