Imachinist S1321610 M42 132 Долг, 1 широк, двометал опсег виден лопати за сечење на алуминиумски променливи заби

Imachinist S1321610 M42 132 Долг, 1 широк, двометал опсег виден лопати за сечење на алуминиумски променливи заби

Достапно за вашата нарачка
DEN 1468.80
Залиха:

Би-метален тип, HSS M42 одделение, 132 "долга, 1" широк, 0,035 "дебел, 6/10 TPI. Совршен за сечење алуминиум, бакар и месинг и др. 6tpi е постојан профил на забите. 6-10 TPI и 8/12 TPI се варијабилен профил на забите, Големина на забите : 6/10tpi е поголем од 8/12tpi. одговара на сите ленти што користат 132 "долги, 1" широки ленти. 0,035 "дебела, 6/10 TPI. Совршен за сечење алуминиум, бакар и месинг итн. 6tpi е постојан профил на забите. 6-10 TPI и 8/12 TPI се променливи профили на забите, Големина на забите : 6/10 TPI е поголема од 8/12 TPI. Одговара на сите бендови кои користат 132 „долги, 1“ широко сечило на лента. Ние ја користиме увезената машина за ладно тркалање за да ја лади лентата за ленти за видови на ленти. Ние користиме увезена машина за мелење за да мелеме заби за сечилото, осигурувајќи се дека забите се остри и издржливи додека сечат метал. Со лекување на топлина на увезените машини за третман на топлина, забите се потешки, поинтензивни за да се спротивстават на хит и моќност од металот. Сечилото се потрајни по лекувањето на топлина. Последниот чекор е заварувањето на сечилото откако ќе се исече на точна големина, зглобот на заварувањето изгледа многу совршено откако ќе го заварите на увозната машина за заварување со висок квалитет, животот на сечилото може да се подобри многу.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата