ИННИКОН ОСНОВНА ГЕЛ НА ГЕЛ 12 МЛ, УВ/ЛЕР натопете го Semipermanente здравствениот гел за лекување Полски пастелски салон за подароци за подароци за благодарноста за благод?

ИННИКОН ОСНОВНА ГЕЛ НА ГЕЛ 12 МЛ, УВ/ЛЕР натопете го Semipermanente здравствениот гел за лекување Полски пастелски салон за

Достапно за вашата нарачка
DEN 79.84
Залиха:

Основен гел : Кристално чиста основна палто што се придржува кон природната нокти и ги штити креветите за нокти од боење на лак за нокти или пожолтување. Индиконскиот основен палто исто така помага во зајакнувањето на ноктите, така што тие се со помала веројатност да се пробијат. Компатибилен со сите брендови натопени лакови за гел за нокти. Погодно за природни нокти, УВ гел нокти, вештачки нокти, акрилни нокти, совети за нокти, итн. Долготраен ефект, може да трае повеќе 28 дена. Светла полна и трајна, избирање на сатити материјали, строга контрола на бојата. Компатибилен со сите брендови гел во боја и основен гел и сите видови на нокти : природни нокти, нокти на УВ гел, лажни нокти, акрилни нокти, совети за нокти, итн. Здрав UV/LED гел Топ палто : 9 Состојна без токсин ја прави здрава со ниска со ниска мирис! Нема груби состојки или лепила што водат до оштетени нокти. Пакетот вклучува : Основен палто x12ml Функција : · 9 Формула без токсин, лесна и безбедна за примена. · Флексибилен гел горниот слој ги избегнува никовите, чипови или измамници. · Висока компатибилност со сите брендови затоплување на гел за нокти. · Гелот Мат горниот капут обезбедува издржливост и обезбедува долготраен маникир што запечатува во боја и обезбедува убава мат финиш. Сертификација · Произведено од GMP Factory (добра практика на производство). · Поминал тест SGS на тешки метал и токсиколошка проценка на ризик. · Обезбеден лист со податоци за безбедност. Како да се користи : 1. Подготовка : Трим, датотека и тампони нокти за чиста површина. *Пред да го отворите шишето, превртете го шишето помеѓу рацете напред и назад за нежно измешајте. 2. Основен палто : Нанесете тенок основен палто, лекувајте под UV/LED ламбата за 60 секунди. 3. Полски гел : Нанесете го првиот тенок слој на лак за боја и лепете под UV/LED ламбата за 60 секунди. Нанесете го вториот или третиот слој во боја на гел во боја. *Кога нанесувате боја, избришете го вишокот гел со четка пред да нанесете удари. 4. Врвен палто : Завршете со слој на горниот слој, лекувајте под UV/LED ламбата за 60 секунди. *Совети : 1. Пред да аплицирате, проверете дали вашите нокти се целосно суви, чисти и без масло. 2. Не нанесувајте гел на кожата или кутикулата. 3. Нанесете гел на работ на секоја нокти за да го запечатите гелот и да избегнете чипс.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата