Инспирирана LED светлосна лента сина флекс НБ сечење и поврзете 12м

Инспирирана LED светлосна лента сина флекс НБ сечење и поврзете 12м

Достапно за вашата нарачка
DEN 1.00
Залиха:

Обични LED ленти со повеќекратни намени за осветлување под кабинет, осветлување на заливот, уметнички дела задно осветлување, светло за плакари, под светло за кревет, над светло на кабинетот, LED ленти светла, долготрајно LED, плакарот светло, светло за бања, ноќно светло, светло за кревети, светло за кревет . Компанијата во САД инспирираше LED седиште во Темпе АЗ. Лесна инсталација DIY, инсталирајте за неколку минути, исечете ги LED лентите до должина и инсталирајте. Енергетски ефикасни долготрајни LED диоди - 100,000 часа или 10 години. Приклучување на светла приклучок и систем за репродукција го прави осветлувањето ветре едноставно следете ги упатствата затемнети со набавка на еден од следниве затемнувачи : инспирирана LED 4 позиција Dimmer B00405 Deeu. Обични LED ленти со повеќекратни намени за осветлување под кабинет, осветлување на заливот, уметнички дела задно осветлување, светло за плакари, под светло за кревет, над светло на кабинетот, LED ленти светла, долготрајно LED, плакарот светло, светло за бања, ноќно светло, светло за кревети, светло за кревет . Компанијата во САД инспирираше LED седиште во Темпе АЗ. Лесна инсталација DIY, инсталирајте за неколку минути, исечете ги LED лентите до должина и инсталирајте. Енергетски ефикасни долготрајни LED диоди - 100,000 часа или 10 години. Приклучување на светла приклучок и систем за репродукција го прави осветлувањето ветре едноставно следете ги упатствата затемнети со набавка на еден од следниве затемнувачи : инспирирана LED 4 позиција Dimmer B00405 Deeu. Нашиот нов конектор за LED-Tiger Tiger Tiger Paw го прави креирањето на сопствени LED проекти за осветлување прифатливи и лесни. Она што го одделува овој комплет од останатите е можноста да се создадат ленти со сопствена должина со прилепувањето на прстите. Нашите конектори за Tiger Paw со Tiger-Tiger ви овозможуваат да земете ролна на LED диоди, и уникатно да одговарате на секоја лента на која било апликација или во домот или на работното место. Леснотијата на инсталацијата го прави овој комплет совршен погоден и за почетници, DIYERS и за изведувачи и електричари кои работат на терен. Нашите нормални светли LED флексибилни ленти се совршен избор за : Под или над полиците за осветлување на кабинетот, прикажете ги кабинетите за сигнали за забава, сечат и поврзуваат комплет, нормалното светло вклучува : 39 стапала на нормална светла LED флексибилна лента со лента во сина боја, со 3М лепила за поддршка ( 1) 3,8 засилувач за напојување (1) Вклучени/исклучени прекинувачи (4) Парови на конектор за предводени од тигар PAW, детални упатства вклучени (4) 3 кабли за интерконекција на нозе (10) Клипови и завртки Димензии : Флексибилни ленти : 39ft x 0,375 "x 0.25" ; LED на секои .375 "Кабелски прекинувач : 2,5" x 0,75 "x 0,5" Tiger Paw LED конектор : 1,76 "x 0,66" 3 стапало кабел : 22 AWG со 1.3mmx3.5 mm машки приклучок на секој крај Сите делови и додатоци може да се купат одделно - Пократки кабли, подолги кабли, сопствени кабли, напојување, дополнителни светла, конектори, итн.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата