Intsupermai Комерцијална храна за потопликација на храна, 3-ниво 500W Електричен пица потопол приказ 30-110 ℃/86-230 ℉ 26 × 18 × 23,6in Countertop Food Display Case за јајце-курва храна пица тесто

Intsupermai Комерцијална храна за потопликација на храна, 3-ниво 500W Електричен пица потопол приказ 30-110 ℃/86-230 ℉ 26 ×

Достапно за вашата нарачка
DEN 1.00
Залиха:

Главни параметри - Големина на производот : 26 × 18 × 23,6in; Моќ : 500 W; Прилагодлива температура : 30-110 ℃/86-230 ℉; Ниво : 3-ниво. Подобро може да задржи топло и да прикаже сендвичи, пица, јајца од јајца, колачи, пилешки нозе, итн. Закривено калено стакло - потоплото на храната усвојува стакло со висока јачина со висока густина, добра изведба на светлина и стабилност на висока температура. Опремено со топло светло осветлување, а стаклото е целосно транспарентно, што ја прави храната попривлечна. Моќност на цевката за греење : 500 W; Прилагодлива температура : 30-110 ℃/86-230 ℉; Ниво : 3-ниво. Подобро може да задржи топло и да прикаже сендвичи, пица, јајца од јајца, колачи, пилешки нозе, итн. Закривено калено стакло - потоплото на храната усвојува стакло со висока јачина со висока густина, добра изведба на светлина и стабилност на висока температура. Опремено со топло светло осветлување, а стаклото е целосно транспарентно, што ја прави храната попривлечна. Цевка за греење и отстранлива полица-Овој потопло кутија за прикажување усвојува висококвалитетна цевка за греење, што може да се загрее брзо и рамномерно. Полицата е изработена од не'рѓосувачки челик #304 храна, посигурен и издржлив и удобен за чистење. Прилагодлив на температурата-Овој случај на приказ усвојува копче за прилагодување на температурата, кое може да ја прилагоди температурата на 50-100 ℃ и да ја задржи исхраната на храната надвор од рерната. Исто така, опремена е со термометар, кој може повеќе интуитивно да ја прочита температурата во полето за приказ. Независно осветлување - потоплото на храната е опремена со топло светло осветлување, а стаклото е целосно транспарентно, што ја прави храната попривлечна. Широка примена Овој комерцијален кабинет за потопно прикажување на храна е погоден за пица, торта со црвен грав, јајце, костен, курва од јајца, помфрит, пржено пилешко, хамбургер, итн. Може лесно да се соочи со сите видови на прехранбени материјали, така што вкусното не губи . Идеално е за комерцијална употреба во кантини, пекари, кафулиња, ресторани за брза храна или продавници за погодности. Parameters : Voltage : 110 V Power : 500 W Plug : US Standard Plug Temperature Range : 30℃ - 110℃ (Temperatureinside is not necessarily, glass dissipates heat quickly, it is also affected by the outdoor temperature) Material : Stainless Steel/Glass Product Size : 26 × 18 × 23,6inch : 660 × 455 × 600мм Тежина на пакување : 70lb ставка Вклучена : Еден сет од комерцијалниот топол приказ на 110 V 500 W.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата