Џиони Жени Мажи Прилагодливи Велко Екстра Широки Чевли Отечени Стапала Дијабетичен Едем Чизми Влечки Внатрешни Надворешни Сандали Унисекс Големи Димензии 5-14

Џиони Жени Мажи Прилагодливи Велко Екстра Широки Чевли Отечени Стапала Дијабетичен Едем Чизми Влечки Внатрешни Надворешни Сандали

Достапно за вашата нарачка
DEN 687.84
Залиха:

Колапс на лакот, зголемување на големината 1-3;. Палците испаднаа, нозете се проширија, тешкотии во изборот на чевли;. Мускулна дегенерација, слаба јачина на ногата;. Носење погрешни чевли, истегнување на стапалата или лизгање. Се перат 65% Мешавини Од Волна, Удобни и Топли. Увезени. Сезона : Пролет, Aut, Зима. Гумен ѓон. Професионални унисекс многу широки дијабетични влечки со прилагодлив ремен за стапало, пета, врв и грб (кука и јамка), може целосно да се отвори за лесно вклучување и исклучување, флексибилно прилагодување на затегнатоста. Специјално дизајниран за широки стапала, масни стапала, отечени стапала, болни стапала, едемски стапала, валгус на прстите на халукс, стапала, проблеми со одење со посебни потреби, деформирани стапала, баријатриска, ортопедска хирургија, лимфедем, плантарен фасциитис, бунион. Топлите чевли и чизми А/Б/Е/Ф се погодни за ладна Пролет, Aut и Зима, изработени од топла 65% мешана ткаенина од волна. Специјални високи врвни чизми за проширување папучи за пациенти со дијабетес, носејќи ги вистинските чевли за да се загреат и удобни во студено време. Дишење б/Ц/Д / Г обвивка за прсти или преголеми чевли и сандали без прсти се дизајнирани За Лето, изработени од ткаенина од ткаена ткаенина што може да се пере. За време на топло време, бидете во можност да излезете повеќе за да се опуштите. Умерениот тврд гумен ѓон што не се лизга има доволно влечење за да се обезбеди безбедност при патување. Отстранлива мемориска пена здравствени влошки, ја апсорбира силата на удар за да го растера притисокот на целиот ѓон на стапалото за време на одење, обезбедува наједнаква сила за поддршка, што во голема мера ја подобрува удобноста. Целен Корисник И Прилика : Дијабетичар, пациенти, дебелина, луѓе во инвалидски колички, артритис, геријатриски, мајчинство. Се користи во старечки дом, куќа, спална соба, канцеларија, болница, внатре, надвор, градина. ** Ние обезбедуваме бесплатни етикети за враќање (адреси НА САД) за домашни нарачки испратени од ИЛИ ЏИОНИ. За нарачки испратени ОД ЏИОНИ, секој проблем во врска со враќањето, ве молиме контактирајте не прво, ветуваме дека ќе обезбедиме бесплатни етикети за враќање.**. Унисекс екстра широки чевли за прилагодливост со дизајн на затворачи Велко (кука и јамка), специјално дизајнирани за постари лица, дијабетичари, луѓе со повреда на стапалото, масни стапала или деформирани стапала и пациенти со непријатности. Одличен подарок за чевли за мајка, татко, баба, дедо, постари пријатели, бремена жена, дијабетичар и пациенти. Широки чевли за чевли за мажи и жени. Тркалезна и доволна ширина и длабочина на просторот на прстите за да се обезбеди удобност при носење и одење. Велкр чевли за мажи и жени. Прилагодлив Велко (кука и јамка) за прилагодување на затегнатоста, обезбедете ја кондицијата на чевлите. Преку научни истражувања и многу подобрувања, произведовме чевли со соодветна тежина, што нема да предизвика товар и секундарно оштетување на стапалата.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата