Источен врв надградба на дијатонски блуз Хармоника клуч на Ц, 10 дупки Диатонски блуз харфа уста орган хармоника, напредна PR020 хармоника за возрасни, професионалци и

Источен врв надградба на дијатонски блуз Хармоника клуч на Ц, 10 дупки Диатонски блуз харфа уста орган хармоника, напредна PR020

Достапно за вашата нарачка
DEN 783.68
Залиха:

Гледајќи ја иднината, фабриката за источни музички инструменти, ќе продолжи да го следи срцето на традиционалниот занаетчија, во добар став, на подоброто технологија, да создаде подобар квалитет и повисок излезен музички инструменти. Богат звук, одговорна, херметичност - Материјал : фосфор бронзени трска со заварена, месинг -плоча (дебелина 1,2мм) со електро -плоча, покривка од не'рѓосувачки челик и АБС чешел. Тремоло, хроматски, блуз, алто, октава, бас, акорд, disheng ect хармоника, имаат голем тон, силна застапеност и долг животен век, тој е прифатен од сè повеќе домашни и Меѓународни играчи на хармоника, кои можат да се споредат со увезените хармоника. Подготвен со Исток Топ 30 дена безусловни пари. Great for professional harmonica players and beginners. Ние сме производител на хармоника на брендот Исток Топ. Ние сме избрани „Топ 50 од кинеската индустрија за музички инструменти“ од Кинеската асоцијација за музички инструменти многу пати, брендот Исттоп е познат бренд iangиангсу, Пчела Хармоника, Исттоп Хармоника е познат производ на брендот на iangиангсу. Rich sound, responsive, airtightness - Material : phosphor Бронзени трска со заварена, месинг -плоча (дебелина 1,2мм) со електро -плоча, покривка од не'рѓосувачки челик и чешел од апс. Нашата компанија го освои националното hi-tech претпријатие. Прекрасна амбалажа- Пакетот е исклучително мал и може да се користи како подарок за роденден, подарок за понатамошно студирање, сувенир за празници или подарок за деловни состаноци и годишнина од свадбата итн. Многу познати тим на Хармоника веќе користеле хармоника на Исттоп наместо увезена, и добиле одличен прием за перформанси. Во последниве години, Ориенталните музички инструменти соработуваа со меѓународните и домашните музичари на хармоника и групите на хармоника за да иницираат и успешно одржување на два кинески фестивали за уметност во Хармоника, организираат компилација и објавување на учебници засновани на училиштата на „Хармоника“ и објавување на „Кинеска хармоника“ Списание, кое се дистрибуира во регионите на Малезија, Сингапур и кинеските региони Хонг Конг и Тајван. Прекрасна амбалажа- Пакетот е исклучително мал и може да се користи како подарок за роденден, подарок за понатамошно студирање, сувенир за празници или подарок за деловни состаноци и годишнина од свадбата итн. Во исто време, ќе се чувствувате пријатно кога играте, лесно да ја користите вештината, како што се пренасочување и свиткување, да му дадете на изведувачот ново искуство. Го наполни домашниот јаз. Во 2018 година, како еден од организаторите, ќе биде домаќин на 12-ти фестивал во Азија-Пацифик Хармоника, давајќи позитивни придонеси за промовирање на развојот на хармоника музика во мојата земја. Ние сме производител на хармоника на брендот Исток Топ.Професионална хармоника за возрасни-исток Топ 10 дупки Професионална дијатонична хармоника, погодна за блуз, народ, карпа, земја, џез итн. diatonic harmonica, suitable for Blues, Folk, Rock, Country, Jazz etc. ); 1x настава и 1x крпа за чистење. This Professional Blues Harmonica has exquisite workmanship, beautiful appearance, accurate tone and responsive.06x 0,75) "/ (102x 27 x 19) mm (L x W x H), можете да го ставите во вашиот џеб, може да се игра насекаде, како што е забава, училиште , канцеларија и патување итн.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата