Историски информации Фото: Месечината, Месечината, ноќта, 1890-1906 година, Вокер Аплетон Кларк, пејзаж, ноќно време

Историски информации Фото: Месечината, Месечината, ноќта, 1890-1906 година, Вокер Аплетон Кларк, пејзаж, ноќно време

Достапно за вашата нарачка
DEN 1409.60
Залиха:

8x12 инчен фотографски принт од висококвалитетно скенирање на оригиналот. Фото : Moonrise, Moon, Night, 1890-1906, Walker Appleton Clark, пејзаж, ноќно време Белешка : Некои слики може да имаат бели шипки на страните или на врвот ако оригиналната слика не одговара на димензиите од 8x12. Извор : Библиотека на Конгрес, Вашингтон, Д.Ц.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата