Изолирани Прстен Терминали, Бакар RV5. 5-12 Безбедно Не Истекување AWG 12-10 Електрични Жица Стегање Конектори Асортиман за 4-6mm2 Кабел За Електронски Проекти

Изолирани Прстен Терминали, Бакар RV5. 5-12 Безбедно Не Истекување AWG 12-10 Електрични Жица Стегање Конектори Асортиман за

Достапно за вашата нарачка
DEN 3.33
Залиха:

За ЖИЦА СО ЦВРСТО ЈАДРО или ЗАГЛАВЕНА ЖИЦА : издржлив изолиран терминал за стегање е многу погоден за жица со цврсто јадро или заглавена жица што е тешко да се стегне, многу практична.) Л (прибл. ОДЛИЧНА ТОПЛИНСКА ИЗОЛАЦИЈА : Прифатете квалитетни бакарни и пвц материјали, кои имаат одлична отпорност на корозија и топлинска изолација5.

Кон својствата

Item Type:
Insulated Ring Terminals
Model:
RV5.5-8
Material:
Copper + PVC
Color:
Blue
Suitable For Wires:
4-6mm² (AWG12-10)
Maximum Current:
48A
Applicable Crimping Tool:
For HX-30J AN-30J AP-30J FSB-054YJ
Parameter:
Model Bolt mouth diameter(approx.) American system bolt number d2(approx.) W(approx.) F(approx.) L(approx.) H(approx.) d1(approx.) D(approx.) T(approx.) RV5.5-12 12mm / 0.47in 1/2in 13mm / 0.51in 19.2mm / 0.76in 16mm / 0.63in 38.6mm / 1.52in 13mm / 0.51in 3.5mm / 0.14in 6.5mm / 0.26in 1mm / 0.04in
Package List:
50 x Insulated Ring Terminals :

Најдобри предлози во категоријата