Кабел Стриптизета, 500 AGG, 6 Во

Кабел Стриптизета, 500 AGG, 6 Во

Достапно за вашата нарачка
DEN 3.00
Залиха:

Модел : SCT-500. Совршено усогласени сечила за јадро и соголување. Работете рачно или со вежба. Спречува оштетување На О-Прстенот. Се враќа назад и го закосува надворешниот проводник и го јадра диелектрикот во една операција. Алатката за соголување/јадро SCT-500 е две алатки во едно. СТРИПТИЗЕРИТЕ ЗА КАБЛИ SCT ја отстрануваат алуминиумската обвивка без бодување, додека функцијата за кабелско јадро го јадра диелектрикот и го закосува надворешниот проводник на тврдите кабли. Sct соголување / коринг алатки работат на 0.412" преку 1.000 " тврди кабли, вклучувајќи PIII, T10, TX10, Comscope Моќ Фидер, Пати Влакна 50-ohm, PB10, MC2, и споредливи HFC кабли. Спецификации : Кабел : 500 / Боја Код : Жолта / Тежина : 7.7 мл. (Димензии : 6,3 х 3,0 х 2,0 Инчи).

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата