Карбид Мелење Машина ВРТЕЖИ ВО МИНУТА 1204 ВРТЕЖИ ВО МИНУТА 1003 ВРТЕЖИ ВО МИНУТА 10T3MOVE JS VP15TF Внатрешен Карбид Вметнете RPMT 1204cnc Метал Струг Алатка RPMW )

Карбид Мелење Машина ВРТЕЖИ ВО МИНУТА 1204 ВРТЕЖИ ВО МИНУТА 1003 ВРТЕЖИ ВО МИНУТА 10T3MOVE JS VP15TF Внатрешен Карбид Вметнете

Достапно за вашата нарачка
DEN 2201.76
Залиха:

Со висока отпорност на свиткување и отпорност на абење, специјално се користи за апликации за сечење со голема цврстина и голема брзина. Висока јачина на зафат, силна отпорност на удар, очигледна предност на брзината при големи кастри и обработка. Одржувајте тесни толеранции, неспоредливи перформанси. Практични и разновидни средини за обработка, дури и во многу валкани средини како леано железо имаат добри карактеристики. Додатоците имаат добра ригидност и долг работен век, што ја намалува цената на алатката на корисникот. Машината за мелење е погодна за странично мелење, крајно мелење, завршна обработка итн. Погоден за јаглероден челик, мек легиран челик, челик за умирање, челик за алат, леано железо, титаниум, алуминиум итн.Висока јачина на зафат, силна отпорност на удар, очигледна предност на брзината при големи кастри и обработка одржувајте тесни толеранции, неспоредливи перформанси практични и разновидни средини за обработка, дури и во многу валкани средини како леано железо имаат добри карактеристикидодатоците имаат добра ригидност и долг работен век, што ја намалува цената на алатката на корисникот.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата