Кардоне 19-1139 Повторно Произведени Истоварени Диск Сопирачки Дебеломер

Кардоне 19-1139 Повторно Произведени Истоварени Диск Сопирачки Дебеломер

Достапно за вашата нарачка
DEN 0.33
Залиха:

Како преработен оригинален Дел Од Опремата, оваа единица гарантира совршено вклопување на возилото. Клиповите се издржливи, отпорни на пукање или дупчење и се справуваат со големи оптоварувања; дебеломер се третираат со специјален формулиран инхибитор на ' рѓа и се чуваат во оригиналната завршница на опремата. Гумените заптивки се заменуваат со ГУМА ЕПДМ со висока температура за продолжен век на траење и оптимални перформанси. Новите завртки за крварење обезбедуваат крварење без проблеми и позитивен печат и нови подлошки се вклучени таму каде што е применливо. Нашиот процес на преработка е погоден за земјата, бидејќи ја намалува енергијата и суровината потребни за да се направи нов дел за 80%. Стручно преработени според ригорозни стандарди за квалитет и перформанси, сите кардонски клешти на сопирачките се опремени со врвни компоненти за да обезбедат исклучителна долговечност и сигурност.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата