Kelonis Frosted Anti Glare Film TV-екран заштитник против сино светло мониторски панел за филтрирање Ослободете го видот на очите и спиењето подобро 32-75 инчи, 39 “

Kelonis Frosted Anti Glare Film TV-екран заштитник против сино светло мониторски панел за филтрирање Ослободете го видот на

Достапно за вашата нарачка
DEN 1140.80
Залиха:

★ Зошто да не ја блокирате целата сина светлина? Добро е документирано дека одредена изложеност на сина светлина е од суштинско значење за добро здравје. Истражувањата покажаа дека видливата светлина со висока енергија ја зголемува будноста, помага во меморијата и когнитивната функција и го воздигнува расположението. ★ Анти-сина светлина : Ефективно филтрирајте сина светлина со висок енергетски бран и намалување на зрачењето. Секогаш заштитувајте ги очите, родителите никогаш повеќе нема да се грижат за нашиот поглед. ★ Висока светлосна трансмисија и применливост : Висока дефиниција, Враќање на визуелниот ефект, не влијае на ефектот на гледање. Погодно за ЛЦД, ЛЕР, 4К OLED и QLED HDTV дисплеи и заоблени екрани. ★ Мат анти-сјај : Нашиот анти-сино светло заштитник на екранот што доаѓа со мат облога против сјајот, ефикасно го намалува визуелното мешање предизвикано од силна светлина од екранот додека е во услови на високо светло. Coating Обвивка отпорна на гребење : Заштитник на екранот за заштита на екранот против гребење, материјал за миленичиња, цврстина од 4 H, заштити го вашиот телевизор од дете и домашни миленици. ★ Зошто да не ја блокирате целата сина светлина? Добро е документирано дека одредена изложеност на сина светлина е од суштинско значење за добро здравје. Истражувањата покажаа дека видливата светлина со висока енергија ја зголемува будноста, помага во меморијата и когнитивната функција и го воздигнува расположението. ★ Анти-сина светлина : Ефективно филтрирајте сина светлина со висок енергетски бран и намалување на зрачењето. Секогаш заштитувајте ги очите, родителите никогаш повеќе нема да се грижат за нашиот поглед. ★ Висока светлосна трансмисија и применливост : Висока дефиниција, Враќање на визуелниот ефект, не влијае на ефектот на гледање. Погодно за ЛЦД, ЛЕР, 4К OLED и QLED HDTV дисплеи и заоблени екрани. ★ Мат анти-сјај : Нашиот анти-сино светло заштитник на екранот што доаѓа со мат облога против сјајот, ефикасно го намалува визуелното мешање предизвикано од силна светлина од екранот додека е во услови на високо светло. Coating Обвивка отпорна на гребење : Заштитник на екранот за заштита на екранот против гребење, материјал за миленичиња, цврстина од 4 H, заштити го вашиот телевизор од дете и домашни миленици. Заштитник на екранот против сјајот, филтер за заштита на очите на сина светлина, ултра-чист екран за заштита на екранот за 32-75 инчи, безжичен монитор на екранот ▲ Опис на производот. зрачење / анти-миопија, итн. екранот и полека нанесете го на екранот. Чеп. : 1*Заштитник на ТВ -екран1*Чистење на Kitwaiting за вашата нарачка. ▲ Доколку имате какви било прашања, само испратете ни е -пошта, нашиот персонал за услуги на клиентите ќе го реши за вас за прв пат.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата