Клипови за златна хартија 12 парчиња, дизајнирање на закачалки смешни хартиени клипови во облик на обележувачи на хартија за хартија, симпатични планер клипови за о

Клипови за златна хартија 12 парчиња, дизајнирање на закачалки смешни хартиени клипови во облик на обележувачи на хартија за

Достапно за вашата нарачка
DEN 1.67
Залиха:

【Мулти -намена】 Клипови за хартија не само што може да се користат за клипување на дневни информации за датотеки, туку може да се користат и како обележувачи, клипови со фото албуми, држачи за визит -картички и клипови со пликови, хартиени клипови можат да ги исполнат вашите различни барања како што сакате. Design Дизајн на новели】 Клипови за канцелариски хартија Користете специјални дизајн на форма на закачалка ги прави овие мали хартиени клипови уникатни и да донесат многу забава, бојата е светла, стилот е уникатен, така што ќе ги направи вашите хартиени датотеки да се организираат полни со радост и забава. 【Со кутија за складирање】 Целокупната канцеларија на хартиени клипови се ставаат во мала про transparentирна кутија за удобно носење и складирање. Во еден сет има вкупно 12 парчиња златни хартиени клипови што може да ги користите за многу листови со хартија. 【Добар материјал со фино работење】 Овие симпатични клипови за хартија се изработени од висококвалитетен не'рѓосувачки челик. Површината на хартиени клипови усвојува процес на електропланирање, изгледот на златото обезбедува добро чувство. 【Сценари за широка употреба】 Малиот златен хартија е лесен за употреба, што се користи за сортирање на документи, декоративни клипови за хартија се погодни за домашна и канцеларија за да ги задоволат вашите различни барања. Карактеристики : 1. 【Мулти -намена】 Клипови за хартија не само што може да се користат за клипување дневни информации за датотеки, туку може да се користат и како обележувачи, клипови со фото албум, држачи за визит -картички и клипови со пликови, закачалки за хартија можат да ги исполнат вашите различни барања како што сакате .2. 【Дизајн на новели】 Клипови за канцелариски хартија Користете специјални дизајн на обликот на закачалка ги прави овие мали хартиени клипови уникатни и да донесат многу забава, бојата е светла, стилот е уникатен, така што ќе ги направи вашите хартиени датотеки да се организираат полни со радост и забава.3. 【Со кутија за складирање】 Целокупната канцеларија на хартиени клипови се ставаат во мала про transparentирна кутија за удобно носење и складирање. Во еден сет има вкупно 12 парчиња златни хартиени клипови што може да ги користите за многу хартиени листови.4. 【Добар материјал со фино работење】 Овие слатки клипови за хартија се изработени од висококвалитетен не'рѓосувачки челик. Површината на хартиени клипови усвојува процес на електропланирање, изгледот на златото обезбедува добро чувство.5. 【Сценари за широка употреба】 Мал златен хартија е лесен за употреба, што се користи за сортирање на документи, клипови за декоративни хартија за закачување се погодни за дома и канцелариска употреба за да ги задоволите вашите Различни побарувања.ПЕКЦИФИКАЦИЈА : МАТЕРИЈАЛ : Не'рѓосувачки челик + ЕлектроплтингКолер : Како што е прикажано : Прибл. 3,8cm*2cm /1.5*0.8inchquantity : 12pcsweight : 26g (приближно) пакет вклучува : 12 x клипови за хартија.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата