Комплет за капчиња, предиво од предиво, измешана волна од 50G мерино мешана рака обоена волна врвна уметничка игла и влажна филијала за игли за игла, вметнување волна

Комплет за капчиња, предиво од предиво, измешана волна од 50G мерино мешана рака обоена волна врвна уметничка игла и влажна

Достапно за вашата нарачка
DEN 302.08
Залиха:

Подарок за подароци што ви требаат за DIY различни стилови за пад на иглата и влажно фелинг. Плетени ќебиња со капчиња; занаети, капчиња, плетење и таписерии; може да направи перници, корпи, кревети за домашни миленици, домашни декор DIY проекти и повеќе. Повеќебојно предиво за плетење е совршено предиво за плетење за почетници. Масивниот мерач работи брзо со одлична дефиниција за бод. Капчиња : Ова е совршен комплет за капчиња за почетници бидејќи мини -предивото на предиво се погодни за проекти за почетници. Предиво е одлично за облека за плетење и капчиња, додатоци и проекти за украси за домови. Ова е влакна има издржливост со мекост што може да ја почувствувате. Мулти-пакувања на предиво снабдува совршени за сите видови занаети, плетење и капчиња. Скинките за најголемиот дел од предиво се достапни во широк спектар на бои, а мини -скејните се идеална големина. Ова е врвна волна и типично за пад. Најдобра волна што се залага за да одговараат на разни проекти. Мулти-пакувања на предиво снабдува совршени за сите видови занаети, плетење и капчиња. Крошет предиво , комплет за капчиња , предиво за плетење на капчиња од предиво за капчиња за само-создавање, оваа мешана волна е идеална суровина за вашето создавање. Скинките за најголемиот дел од предиво се достапни во широк спектар на бои, а мини -скејните се идеална големина. Лесно да се користи предивото од волна од волна е изработена од волна од мека влакна. Совршен накит, правење уметност, секој занает и идеален Божиќен подарок. Комплет за капчиња предиво е одлично за проекти за украси за дома и плетење со рака. Волна се чувствува брзо и лесно да се вклучи во различни занаети или хоби, совршен избор за свои проекти за уметност и занаетчиство како правење ликови и сите наши уникатни пријатели на животни. , Мерино мешано влакно, рачно обоена волна од волна, уметнички влажни материјали за влажни средства, игла, волна волна, ровингерсастична волна, ровидидеална за игла, пад, влажно фелинг, вртење, ткаење, украси, топчиња со фен и друго. Пакувањата од предиво во различни бои прават меко предиво за деца и возрасни кои учат да плетат. Погодно е за почетници на напредни спинери и занаети. Мекото рововирање е многу еластично и не пролева лен. Ова висококвалитетно влакно ќе им помогне на вашите проекти да изгледаат поубави и професионални. Висок квалитет и супер мекици и чувствувани (влажни чувствувани и игла) како сон.Капчиња : Ова е совршен комплет за капчиња за почетници бидејќи мини -предивото на предиво се погодни за проекти за почетници. Доволно е меко за до кожата, но исто така е погоден за надворешна облека. Тоа е картичко и чешлано за свилен мазен врв што ќе се врти како сон добар за многу апликации, вклучувајќи џемпери, марами, капи и многу повеќе.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата