Комплет за комбинирани комплети за комбинирање на рутер од 12 парчиња, 1/8 '' Shank CNC рутер за сечење на алуминиум за гравура, најлон, смола, апс, акрилик, ПВЦ, МДФ, тврдо др

Комплет за комбинирани комплети за комбинирање на рутер од 12 парчиња, 1/8 '' Shank CNC рутер за сечење на алуминиум за гравура,

Достапно за вашата нарачка
DEN 303.84
Залиха:

? Содржи 12 парчиња мелници за крај? 8pcs единечен флејта, сечење дија. : 2/3.175мм; 4 парчиња топка нос малку, сечење диа. : 2/3.175мм; Севкупна должина : 38мм. ? cutter for relief, 2.5 D or 3 D engraving; Recommended spindle speed is 10000mm/min. ?CARBIDE MATERIALS? 63 HRC hardness, carbide has excellent properties such as high hardness, wear resistance, good strength and toughness, heat resistance and corrosion resistance, especially its висока цврстина и отпорност на абење.? Опсег на обработка? За резба, сечење, гравура, мелење, скулптури, скулптури во материјали како алуминиум, бакар, МДФ, АБС, ПВЦ, акрилик, најлон, смола, пластика, табла за густина итн крај на мелница. Крајни мелница. Спецификации : карбид топка нос CNC битови : дијаметар на шинк (SD) : 3.175mm (1/8 ") Сечење дијаметар на работ (CED) : 3.175mm (1/8") Должина на сечење (CEL . Дијаметар од 8мм Шанк (SD) : 3,175мм (1/8 ") Дијаметар на сечење : 2мм секач за мелење со единечно мелење (3,175 x 3,175 x 17 mm) : целосна должина : 38мм должина на сечење на работ (CEL)/должина на флејта : 17мм Шанк Дијаметар (Дијаметар на шанк ( SD) : 3,175мм (1/8 ") Дијаметар на сечење : 3,175мм пакет содржи : 4 x топка нос CNC битови (3,175 x 3,175 x 17 mm) 4 x секач за мелење со единечно мелење (3,175 x 2 x 8 mm) 4 x сингл Објавен секач за мелење (3,175 x 3,175 x 17 mm).

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата