Комплет за печат на восок, комплет за запечатување, восок за запечатување, заптивка за механичка шема, за декорација на коверти за покани за венчавки, Божиќен подар?

Комплет за печат на восок, комплет за запечатување, восок за запечатување, заптивка за механичка шема, за декорација на коверти

Достапно за вашата нарачка
DEN 159.84
Залиха:

Комплет за заптивка за заптивка на восочен восок : Механички заптивка, механичка восочна лажица, механичка алатка за отворање на пликови, 2 шишиња восочни пелети, лента, пенкало за цртање, зелена тркалезна свеќа, плик и хартија за пишување, Исклучителна кутија за гроздобер дизајн. Механички восок заптивка : Восокот заптивка е изработена од висококвалитетен месинг, а додатоците се дизајнирани со механички брзини и крилја во стилот на панк. Заптивката, восочната лажица, држачот за пенкало и алатката за отворање на пликот се вклучени со обоени скапоцени камења. Тие не се само збир на инструменти за пишување, туку уметничко дело. Боја во восок од лак : Восок од лак има 4 бои (зелена/црвена/жолта/виолетова) и е опремена со пенкало за да нацрта заптивка. Идеално е за декорација, разубавување, покани, коверти, разгледници и заптивки за подароци. Најдобар избор за подароци : Ретро механички комплет за печатење на восочен заптивка може да се користи како Божиќни подароци, подароци за роденден, подароци за Денот на вineубените, подароци за дипломирање, итн. На родители, деца, роднини и други пријатели. Ова е добар избор. Висококвалитетна услуга по продажбата : 100% гаранција за задоволство на клиентите-ако има проблем со комплетот за механички восочни заптивки, ве молиме слободно контактирајте со нас, нашата услуга по продажбата ќе ви обезбеди 24-часовна услуга и помош . Неисправниот производ може да се замени или врати во рок од 90 дена. 1. Вметнете во 4 восочни мониста за запечатување и топете ги. Топениот восок се истура на запечатената позиција. Ставете восок од заптивка и почекајте 10 -ти. Извадете ја заптивката и добијте убава шема на восок заптивка. Насликајте ја шемата за печатење восок со пенкалото за печат. Пакетот вклучува : . 1 x Механичка заптивка и механичка рачка на заптивката, 1 x механичка лажица. Алатка за отворање на механички пликови од 1 x, 2 x стакло шише восочни мониста (30 парчиња/шише). 1xdepicting Pamp пенкало, 2 x тркалезни свеќи. 1 x зелена лента (25), 1 x Исклучителна кутија за ретро мапи. 1 x плик, 1 x канцелариски материјал. Повеќенаменски. Користејќи го сетот за механички заптивки, можете да отпечатите прекрасен механички печат на благодарни букви, мистериозни покани, ретро украси, loveубовни писма и подароци на пријателите или членовите на семејството. Чекори на восок за печатење. Забелешка : Кога користите лажица за топење на восок, не ја допирајте лажицата за топење на восокот директно. Ефектот на топлинска изолација не е многу добар. Треба да се користи со алатки против скалансирање. Дното на лажицата за топење на восокот ќе стане црно по запечатувањето на восокот. е нормално. Избришете со хартиена крпа или чиста вода веднаш по употреба.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата