Комплет за шема на модел на култура и здолниште на Simplicity Miss

Комплет за шема на модел на култура и здолниште на Simplicity Miss

Достапно за вашата нарачка
DEN 1.67
Залиха:

Пакетот за шема на шиење на промашување доаѓа со шаблони за шиење, препораки за ткаенини, парчиња шема, упатства за големина и упатства за (1) варијации на горе и (2) здолништа. Шаблони за шема за шиење на врвот и здолништето за големини на Мис 6, 8, 10, 12 и 14. Подготвените култури на промашувањата се карактеризираат со принцези, предни ленти за копче, и одвојување невидлив заден патент; Здолништето за завиткување има голем страничен преден џеб, затворање на копчињата и варијации на фрун. Моделите за шиење на едноставност се удобни, самоуверени и модерни, совршени за да останат на врвот на денешните модни трендови. Шаблоните за шиење на моделот на едноставност се гордо дизајнирани и печатени во САД.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата