Комплет за шема за шиење на гроздобер фустан на едноставност, код S9466, големини 6-8-10-12-14, повеќебојни

Комплет за шема за шиење на гроздобер фустан на едноставност, код S9466, големини 6-8-10-12-14, повеќебојни

Достапно за вашата нарачка
DEN 0.67
Залиха:

Пакетот за шема на шиење на промашување доаѓа со шаблони за шиење, препораки за ткаенини, парчиња шема, упатства за големина и упатства за (2) фустани. Шаблони за шема за шиење на фустани за големини на Мис 6, 8, 10, 12 и 14. Гроздоберниот фустан од 1960-тите „Чекор-ин“ има јака, каросерија, затворање на предното копче, пристрасен мидриф и здолниште со плеат Зашиени под половината и опции за краток ракав или без ракави. Моделите за шиење на едноставност се удобни, самоуверени и модерни, совршени за да останат на врвот на денешните модни трендови. Шаблоните за шиење на моделот на едноставност се гордо дизајнирани и печатени во САД. Персонализирајте ја вашата гардероба и направете го она што го носите со обрасци за шиење на едноставност. Од трендовски фустани до кујнски престилки, едноставноста нуди широк избор на удобни, стилски обрасци во широк спектар на големини. Секој пакет со шема доаѓа со шаблони за шиење, препораки за ткаенини, парчиња шема, упатства за големина и упатства, за непречено искуство за шиење. Моделите на едноставност се совршени за да останат на врвот на денешните модни трендови и се гордо направени во САД.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата