Конвертор на намалување на напонот DC, DC 24V до 12V 5A конвертор на кука, автоматски чекор надолу по регулаторот на напон, модул за водоотпорен трансформатор

Конвертор на намалување на напонот DC, DC 24V до 12V 5A конвертор на кука, автоматски чекор надолу по регулаторот на напон,

Достапно за вашата нарачка
DEN 0.67
Залиха:

Висококвалитетен материјал : капсулиран со висококвалитетна алуминиумска обвивка од алуминиум, со добра функција за дисипација на топлина, со силиконски саксија на задниот дел, водоотпорен, отпорен на прашина, отпорен на шок, безбеден и сигурен. Ефикасност на конверзија на електрична енергија : Користејќи синхрона технологија за исправање и вграден паметен чип, конверторот на напон обезбедува преку/под напон влез, преку температура, краток спој, обратен влез, водоотпорен, низок напон сеопфатна заштита. Широко користена : Излезната моќност е 60 W, која е широко користена во мотори, рекордери за возење, камиони за автомобили, возила, колички за голф, LED светлосни ленти, електрични вентилатори, камери, светла, екрани, системи за набудување, соларни панели и DIY, итн. Влезен напон за влез : 24 V DC, прифати опсег (18 V-36 V DC); Излезен напон, струја, моќност : DC 12 V 5 A 60 W; Оперативна температура : -40 ° C ~+80 ° C; Влезен вид на жици : црвена позитивна, црна негативна; Вид на излез на жици : жолто позитивно, црно негативно. Усвојување на синхрона технологија за исправување, широк напон на напон, подобрување на ефикасноста на конверзијата, максимална ефикасност : 92%-97%; Ripple : 60-100 MVP-P; Време на одложување на стартување : ≤2; Ако имате какви било прашања, ве молиме слободно контактирајте не, ќе одговориме во рок од 24 часа. Висококвалитетен материјал : капсулиран со висококвалитетна алуминиумска обвивка од алуминиум, со добра функција за дисипација на топлина, со силиконски саксија на задниот дел, водоотпорен, отпорен на прашина, отпорен на шок, безбеден и сигурен. Ефикасност на конверзија на електрична енергија : Користејќи синхрона технологија за исправање и вграден паметен чип, конверторот на напон обезбедува преку/под напон влез, преку температура, краток спој, обратен влез, водоотпорен, низок напон сеопфатна заштита. Широко користена : Излезната моќност е 60 W, која е широко користена во мотори, рекордери за возење, камиони за автомобили, возила, колички за голф, LED светлосни ленти, електрични вентилатори, камери, светла, екрани, системи за набудување, соларни панели и DIY, итн. Влезен напон за влез : 24 V DC, прифати опсег (18 V-36 V DC); Излезен напон, струја, моќност : DC 12 V 5 A 60 W; Оперативна температура : -40 ° C ~+80 ° C; Влезен вид на жици : црвена позитивна, црна негативна; Вид на излез на жици : жолто позитивно, црно негативно. Усвојување на синхрона технологија за исправување, широк напон на напон, подобрување на ефикасноста на конверзијата, максимална ефикасност : 92%-97%; Ripple : 60-100 MVP-P; Време на одложување на стартување : ≤2; Ако имате какви било прашања, ве молиме слободно контактирајте не, ќе одговориме во рок од 24 часа. Користејќи ја синхроната технологија за исправување, вграден паметен чип, конверторот на напон обезбедува преку/под напон влез, преку температура, краток спој, обратен влез, водоотпорен, сеопфатна заштита со низок напон. Алуминиумска легура, мала големина, лесна инсталација. Ефикасност : 92% -97% Ripple & Noise : 60-100 MVP-P Влезен напон : 24 V DC излезен напон : 12 V DC Излезна струја : 5 A Излезна моќност : 60 W Напонска регулација Стапка на регулирање :

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата