Коректор на држење На Телото За Мажи Жени Тинејџери, Отстранлив Ремен За Поддршка На Рамото Флексибилен Појас За Грб Исправи Го Држењето На Телото Прилагодлива Обв

Коректор на држење На Телото За Мажи Жени Тинејџери, Отстранлив Ремен За Поддршка На Рамото Флексибилен Појас За Грб Исправи

Достапно за вашата нарачка
DEN 1612.48
Залиха:

СОВРШЕНА ПОДДРШКА ЗА ГРБ ЗА АКТИВЕН ЖИВОТЕН СТИЛ : заграда со Врвен квалитет со прилагодливи ремени за совршено вклопување и удобност. Неговиот лесен, лесен дизајн го прави погоден за секојдневни активности кои ви помагаат да останете активни. ЗАГРАДА ЗА ГРБ ЗА УБЛАЖУВАЊЕ НА БОЛКАТА : Медицински дизајнирана да помогне во ублажување на болката поврзана со болки во мускулите и спазам, како и помош со заоблени и/или паднати раменици и корекција на држењето на телото. Ја намалува раната торакална кифоза со поттикнување на правилно усогласување на дорзалниот и лумбалниот ' рбет. ЛЕСНА ПОДДРШКА за ДИШЕЊЕ : Изработена од дише, лесна ткаенина за максимална удобност, контрола на влагата и издржливоста. Оваа тенка природа на поддршката значи дека може да се носи под секојдневна облека. Се одликува со флексибилен и цврст престој за дополнителна поддршка за грбот. Ве молиме имајте предвид долгата должина на грбот содржи само цврст престој. СОВРШЕН МАТЕРИЈАЛ и ГОЛЕМИНА : Нашите производи се направени од дишечки и силни најлонски материјали.Површината е мека и нема да ја оштети кожата или да предизвика стрес на коските,За да го користат повеќе луѓе,овој апарат е достапен во три големини ,. ПОДОБРЕТЕ ГО ВАШЕТО ДРЖЕЊЕ на ТЕЛОТО : Нашиот пегла за грб треба да Се носи секој ден за полека да ја тренира мускулната меморија и да изгради позитивна навика да стои исправено. Ќе ги зајакне и истегне мускулите на грбот со текот на времето за на крајот да го намали наведнувањето и правилното држење на телото. Професионален дизајн за спортски луѓе, 100% сосема нов и квалитетен.ЕФЕКТИВНА ПОДДРШКА ЗА РЕМЕНОТ за РАМО : Ослободување од повреди при прекумерна употреба, ротаторска манжетна, ладна дислокација на рамото и рамото. Ефективен стабилизатор за затоплување на рамото за третман на удари и спречување на повреди за ВРЕМЕ НА СПОРТОТ КОМПРЕСИЈА што дише : Високо еластични Најлонски материјали за дишење за силна поддршка, смирувачка топлина И удобност на рамото,Помала тежина помага во ублажување на болката предизвикана Од влечење или напрегање На рамото.економски ДИЗАЈН : Совршено покријте го рамото Со нежна компресија, помагајќи да се зголеми протокот На крв И да се намали времето На закрепнување Материјал : Најлон Боја : Црна Големина : С &mlxxxxxxl1pcadjustible терапија држење на телото поддршка на рамото РЕМЕН заграда назад КОРЕКТОР.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата